Już za tydzień Wampiriada. Przyjdź i oddaj krew

i

Autor: źródło: Facebook NZS UMCS

Już za tydzień Wampiriada. Przyjdź i oddaj krew

2022-05-09 15:32

"Krew jak słońce, daje życie" - pod takim hasłem odbędzie się kolejna edycja Wampiriady organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UMCS. To studencka akcja honorowego oddawania krwi. Jej misją jest rozpowszechnianie idei honorowego krwiodawstwa.

- Może przyjść każdy. Będziemy także zbierali czekolady, więc jeżeli ktoś będzie chciał pozbyć się swoich czekolad, to może je przekazać na szczytny cel. Tym razem będzie to zbiórka dla domu dziecka - mówi Piotr Tomczuk, koordynator Wampiriady. - Musimy pamiętać, że powinniśmy być w pełni zdrowia, nie powinniśmy przyjmować żadnych leków na stałe i ważne jest także to, żeby nie spożywać alkoholu 24 godziny przed. Zadaję sobie sprawę, że to jest poniedziałek, ale myślę, że wyjątkowo możemy się od tego powstrzymać.

Wampiriada odbędzie się w poniedziałek 16 maja na parkingu przy Chatce Żaka. Krwiobus będzie dostępny w godzinach od 9:00 do 13:00. W ciągu godziny krew będzie mogło oddać 15 osób. Niedługo na faceboowej stronie wydarzenia pojawi się formularz, gdzie będzie można się zapisać.