Już za chwilę będzie można starać się o wyprawkę dla dziecka. Jak złożyć wniosek o 300+?

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Poison_Ivy

Już za chwilę będzie można starać się o wyprawkę dla dziecka. Jak złożyć wniosek o 300+?

2024-06-20 10:50

Uczniowie znowu dostaną 300 zł na wyprawkę szkolną. Od lipca ich rodzice i opiekunowie będą mogli składać wnioski o tzw. świadczenie "Dobry Start". Samo złożenie wniosku jest proste, jednak trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

Motor wśród pilkarskiej elity. Triumfalna podróż piłkarzy przez Lublin

- Wnioski o świadczenie "Dobry Start", czyli 300 zł na dofinansowanie wyprawki szkolnej, będzie można składać od 1 lipca do końca listopada. To świadczenie przysługuje raz do roku na każde dziecko uczące się w szkole w wieku do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność to nawet do ukończenia 24 lat. To wsparcie na wyprawkę szkolną nie dotyczy dzieci chodzących do tzw. zerówki czy studentów - mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim. - Elektroniczne wnioski o świadczenie "Dobry Start" będzie przyjmował, tak jak w poprzednich latach, Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jeżeli rodzic lub opiekun ucznia prawidłowo wypełni wniosek o 300 plus i złoży go do końca sierpnia, to ma gwarancję wypłaty świadczenia najpóźniej z końcem września. Samo złożenie wniosku jest proste i szybkie, trzeba tylko pamiętać, żeby poprawnie taki wniosek wypełnić, czyli wpisać prawidłowe dane, numer PESEL dziecka, nazwę, adres szkoły i aktualny numer swojego konta bankowego.

Przypomnijmy: wniosek można złożyć za pomocą aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, portalu Emp@tia, czy bankowości elektronicznej.