hanka mostowiak

i

Autor: MTL Maxfilm

Hanka zginęła, ale jej mazda jest cała. I na sprzedaż. Miejsce odbioru: Janów Lubelski

2023-02-08 21:43

Ten samochód może budzić skrajne emocje zwłaszcza u miłośników i miłośniczek polskich seriali. To właśnie nim znana i lubiana Hanka Mostowiak wjechała w kartony, czym zyskała wieczną sławę w historii rodzimego kina. Dziś cicha bohaterka tragicznej sceny – zielona Mazda 626 – jest do kupienia. Sprzedaje ją mieszkaniec Janowa Lubelskiego.

I to sprzedaje niedrogo, bo auto może już zawsze parkować w naszym garażu za 16 tys. zł. Do oferty zagląda sporo ciekawskich osób, bo w chwili pisania tego artykułu ma na liczniku prawie 226 tys. odsłon.

– Auto dla fanów filmu jeśli jeszcze tacy są. Auto trochę do ogarnięcia z racji tego, że już długo stoi. Ale ma mały przebieg i może jeszcze długo posłuży. Auto posada oryginalny katalizator i jest na chodzie. Odpalane od czasu do czasu. Auto posiada przegląd i OC opłacone w grudniu na cały rok – kusi na olx Piotr z Janowa Lubelskiego, właściciel samochodu. Do zakupu rekomenduje też „specjalną opaskę Hanki”, którą wyszydełkowała jego żona.

Stan auta jest niezły, bo mimo że uczestniczyło w śmiertelnym wypadku, to przecież wiemy, że wjechało tylko w kartony. A te trudno podejrzewać o wyrządzenie samochodowi dużych szkód.

Skąd mazda Hanki Mostowiak w Janowie Lubelskim?

Piotr Strzęciwilk z Janowa Lubelskiego kupił mazdę 2 lata po nakręceniu najśmieszniejszej sceny śmierci w historii polskiego serialu. Mowa oczywiście o kultowym „M jak Miłość” i jego 862 odcinku, czyli ostatnim, w którym pojawia się postać Hanki Mostowiak, w którą przez 11 lat wcielała się Małgorzata Kożuchowska.

Kupiłem go w Warszawie od firmy, która zajmowała się wynajmowaniem samochodów do filmu. Wiedziałem, że to „ten” samochód, ale prawdę powiedziawszy, nie to było dla mnie najważniejsze. Wcześniej jeździłem Mazdą 626 i szukałem po prostu właśnie takiego modelu – powiedział pan Piotr „Dziennikowi Wschodniemu”. Jak dodał, często fani i fanki serialu robili sobie zdjęcia przy aucie, kiedy widzieli je na parkingu.

Samochód został wyprodukowany w 1996 r., model benzynowy ma pojemność 1900 cm sześc., a silnik moc 100 km. Przebieg mazdy to 105 tys. km.