sałatka jarzynowa push

i

Autor: Shutterstock

Ostrzeżenie GIS!

GIS ostrzega przed TĄ sałatką jarzynową! Może być niebezpieczna dla zdrowia

2024-03-15 18:04

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w piątek ostrzeżenie dotyczące sałatki jarzynowej w związku z wykryciem bakterii Salmonella w jednej partii produktu. Chodzi o sałatkę firmy SEKO S.A.

W ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności GIS podał, że w wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Salmonella spp. w 1 z 5 próbek sałatki jarzynowej. Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego. Producent wdrożył procedurę wycofania produktu z rynku.

Pawłowicz jadła sałatkę w Sejmie. Po latach wyszło na jaw, co się tam faktycznie działo! Będziecie w szoku

Chodzi o produkt: Sałatka jarzynowa 250 g

Numer partii: 31 03 2024 047.AN

Termin przydatności do spożycia: 31.03.2024

Kod kreskowy: 5906734899833

Producent: SEKO S.A., Zakładowa 3, 89-620 Chojnice

Wyprodukowano dla: Polskie Supermarkety Sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa

- Jak informuje GIS w dniu 13 marca 2024 r. bezpośrednio po otrzymaniu informacji o wykryciu bakterii dystrybutor wycofał w całości towar rozdystrybuowany do sklepów sieci POLOmarket. W sklepach sieci POLOmarket umieszczono informację dla klientów, którzy zakupili kwestionowany produkt o możliwości jego zwrotu – czytamy na stronie GIS.

Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z producentem prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu należy skontaktować się z lekarzem.

Ogłoszenia te - jak podkreśla GIS - nie służą piętnowaniu przedsiębiorców, ale podjęciu natychmiastowych działań: zwrotu produktów do sklepu czy wycofania ich z asortymentu. Dzięki współpracy z firmami branży spożywczej można szybko i skutecznie informować konsumentów o zagrożeniu.

Zobacz także: Nowy koziołek pojawił się w Lublinie. Oto Maciej!