Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia i w tym roku przygotował się na młodszych uczestników. Co w programie?

i

Autor: Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art'n'Music Festival/ Jakub Bodys Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia i w tym roku przygotował się na młodszych uczestników. Co w programie?

Wydarzenie

Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia i w tym roku przygotował się na młodszych uczestników. Co w programie?

2024-06-24 11:21

- Małe Inne Brzmienia to nasz autorski cykl edukacyjny – mówi Agnieszka Wojciechowska dyrektorka Festiwalu Wschód Kultury Inne Brzmienia. - Program towarzyszący Festiwalowi od lat, który mówi o tym, że muzyka to bardzo interesujący plac zabaw dla dzieci i młodzieży. Prezentuje różne gatunki muzyczne i ciekawe instrumenty.

- W tym roku program rodzinny został osnuty wokół „Dusznych Historii”, czyli rodzinnej wystawy ilustracji Dominiki Czerniak-Hojnackiej. Wśród propozycji warsztatowych mamy w ofercie spotkanie literacko-dźwiękowe. W jego trakcie można będzie odbyć bardzo ciekawą podróż po różnych miejscach, które straszą i poznać postaci, które to w Polsce robią, a wszystko to w nawiązaniu do duchowego przewodnika po Polsce, czyli "101 wycieczek z dreszczykiem". Po wystawie i po tych strasznych miejscach oprowadzać będzie autorka książki, Martyna Skibińska, która uczestników i uczestniczki spotkania przeprowadzi szlakiem legend i ciekawostek historycznych.

Zajadał się nimi król Kazimierz, do dzisiaj rządzą w Lublinie

Tegoroczne warsztaty w ramach Małych Innych Brzmień będą odbywać się w siedzibie Warsztatów Kultury przy ulicy Grodzkiej 7. Przygotowane tam będą m.in.:

  • „Duszne historie” – rodzinna wystawa ilustracji Dominiki Czerniak-Chojnackiej 
  • Gramy! Straszymy! – spotkanie literacko-dźwiękowe
  • Warsztaty perkusyjne – „Bardzo straszne dźwięki”  

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia odbędzie się w Lublinie w dniach 27–30 czerwca, na błoniach pod Zamkiem Lubelskim.

Zobacz także naszą galerię zdjęć: Lublin. W XX wieku to miejsce tętniło życiem. Jak dziś wygląda teren po dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych na Tatarach? FOTORELACJA