wydarzenia w Lublinie

„Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Ulicami Lublina przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

2024-05-21 15:01

W Lublinie chcą świętować Dzień Matki w wyjątkowy dzień. Tego dnia w niedzielę po ulicach przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny 2024, organizowany w tym roku pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Wydarzenie będzie połączone z Festynem Rodzinnym.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą św. w Archikatedrze Lubelskiej. Następnie uczestnicy wyruszą ulicami śródmieścia do Ogrodu Saskiego, gdzie będzie miał miejsce Festyn Rodzinny.

- Tegoroczna tematyka marszu „Dziękuję, że mnie urodziłaś” będzie skłaniała jego uczestników do wdzięczności za dar naszego życia, za rodziców, którzy zdecydowali się przyjąć nas na tym świecie oraz za każdą osobę, która przyczyniła się do naszych narodzin. Będziemy także modlili się o to, by każde życie było chronione i mogło się bezpiecznie rozwijać, na każdym jego etapie. Chcemy, by spotkanie było wielkim świętem rodzin naszego miasta, czasem integracji i inspiracji. Nieprzypadkowa data tego wydarzenia (26 maja) będzie także doskonałą okazją do świętowania Dnia Matki – tłumaczą organizatorzy.

Obrączkowanie młodych sokołów w Lublinie 2024

Program:

  • 15.00 – Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej
  • 16.00 – Uformowanie Marszu, przemarsz następującymi ulicami: Plac przed Archikatedrą, ul. Królewska, Krakowskie Przedmieście, Aleje Racławickie (wejście do Ogrodu Saskiego)
  • 17.00 – Festyn rodzinny w Ogrodzie Saskim
  • 18.00 – Koncert Fedor Family

Zobacz także: Był grill, dmuchańce i tańce. KULturalia 2024 w Lublinie zamieniły w piknik rodzinny! [GALERIA]