andrzej pruszkowski jarosław stawiarski

i

Autor: UMWL

Dyrektor lubelskiego urzędu pracy zwolniony dyscyplinarnie. Wiemy, kto przejął jego obowiązki

2023-03-14 17:34

Andrzej Pruszkowski jest byłym prezydentem Lublina, a od piątku również byłym dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Został zwolniony dyscyplinarnie. Urząd marszałkowski rozpisał konkurs na nowego dyrektora, a do czasu jego rozstrzygnięcia obowiązki pełni Anna Dąbrowska.

Pruszkowski stał na czele WUP-u od 2019 r. Dywagacje na temat tego, kto przejmie stery placówki, zaczęły się pod koniec roku, kiedy nazwisko byłego prezydenta pojawiło się w Biuletycznie Informacji Publicznej przy stanowisku kierownika jednego z oddziałów Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Taką funkcję pełnił jednak tylko na papierze, bo fizycznie nigdy nie pojawił się w pracy, przedstawiając L4.

Zwolnienie lekarskie Pruszkowskiego zakończyło się, więc dyrektor w piątek 10 marca przyszedł do pracy w WUP. Był to jego ostatni dzień w tym miejscu, bo został zwolniony dyscyplinarnie. Powodem miało być "ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych”.

Sposób wykonywania zadań przez pana Pruszkowskiego nie dawał gwarancji należytej jakości realizacji zadań przez WUP. Pan Pruszkowski nie wypełniał poleceń postawionych przez pracodawcę – przekazała w poniedziałek Anna Nycz z Kancelarii Marszałka Dziennikowi Wschodniemu.

Pruszkowski zadeklarował, że sprawę swojego zwolnienia zgłosi do sądu pracy.

Anna Dąbrowska, p.o. dyrektora WUP w Lublinie

Tymczasowa szefowa pracuje w WUP-ie od 1995 r. Była już m.in. wicedyrektorką i naczelniczką wydziałów. Kierować całą instytucją będzie do czasu wybrania w konkursie nowej osoby na stanowisko dyrektora. Nabór trwa do 23 marca, a wziąć w nim udział mogą osoby z wyższym wykształceniem, przynajmniej 5-letnim stażem pracy i mające doświadczenie w pracy w innych instytucjach rynku pracy.

W Lublinie odbyła się pierwsza w Polsce taka operacja. To nowa metoda w leczeniu zakrzepicy żył