Dwa pożary klatek schodowych na jednym lubelskim osiedlu. Podpalacz został złapany

i

Autor: Lubelska Policja

O krok od tragedii

Dwa pożary klatek schodowych na jednym lubelskim osiedlu. Podpalacz został złapany

2024-05-13 13:05

Za sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowi wielu osób oraz mieniu znacznych rozmiarów odpowie 44-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna podpalił klatki schodowe w dwóch blokach. Łączne straty oszacowano na 450 000 złotych.

Do podpaleń doszło 15 kwietnia w lubelskiej dzielnicy Czechów.

- Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca umyślnie podłożył ogień na klatkach schodowych dwóch bloków mieszkalnych. Na szczęście zdarzenie miało miejsce w dzień i ogień został szybko zauważony. Na miejscu interweniowała straż pożarna, która zażegnała niebezpieczeństwo. Łączne straty powstałe w wyniku pożarów oszacowano na około 450 000 złotych – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Obrączkowanie młodych sokołów w Lublinie 2024

Nad sprawą od samego początku pracowali policjanci z 5. komisariatu oraz z „mienia”. Funkcjonariusze dokładnie zbadali okoliczności zdarzenia. Zabezpieczone zostały pobliskie monitoringi oraz ślady na miejscu zdarzenia.

Trwające kilka tygodni śledztwo doprowadziło do sprawcy. 44-latka ustalił dzielnicowy z 5. komisariatu. 

- Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury w piątek. Tam usłyszał zarzuty sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowi wielu osób oraz mieniu znacznych rozmiarów – dodaje Gołębiowski.

Następnie mieszkaniec Lublina został doprowadzony do sądu, gdzie zapadła decyzja o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zobacz także: Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2024. Tak studenci bawią się drugiego dnia koncertów!