Deskorolką przeciw depresji. Lubelski skejter zaprasza na wyjątkowe wydarzenie

Jacek "Rdzawy Jaco" Harasimiuk wyruszył w tym roku z Tatr z misją przejechania całej Polski aż po Hel na swojej desce. Podjął się tej inicjatyw w związku z problemem depresji w społeczeństwie. Podróż jednak się nie powiodła, bo skater na trasie uległ wypadkowi. Chociaż misja została wstrzymana, to Jaco nie chce się zatrzymywać.

Deskorolką przeciw depresji. Lubelski skejer zaprasza na wyjątkowe wydarzenie
Autor: facebook/ Rdzawy Jaco - Warsztaty Deskorolki/ Archiwum prywatne Deskorolką przeciw depresji. Lubelski skejer zaprasza na wyjątkowe wydarzenie

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, z tej okazji w Centrum Kultury przy ulicy Peowiaków odbędzie się wydarzenie "Lands End to jeszcze nie koniec drogi".

Według mnie to po prostu będzie takie święto, uświadamiające walkę z depresją, że trzeba walczyć o to zdrowie psychiczne. Chciałbym, żeby przyszedł każdy, kto potrzebuje pogadać, pośmiać się i dowiedzieć się jakichś może małych ciekawostek, jak można pomagać, gdzie dzwonić i co robić w trudnych sytuacjach. Razem ze mną będzie także Fundacja Sempre a Frente, a na placu przed Centrum Kultury będą różnego rodzaju zajęcia edukacyjne, warsztaty i zabawy. Na miejscu będę miał też deskorolki, więc każdy może przyjść, pojeździć, popróbować stania na desce, a później puścimy film dokumentalny "Lands End" - mówi Jacek Harasimiuk.

"Lands End" to film dokumentalny opowiadający o drodze Barneya Page, który przejechał na deskorolce z John o’ Groats do Land’s End, czyli z najbardziej wysuniętego na północ punktu Wielkiej Brytanii, aż do samego południa nad kanałem La Manche.

Eska Lublin i szpital w Świdniku pomagają powodzianom. Dary już wyruszyły w drogę!

Starałem się i ma przyjechać Barney Page i reżyser tego dokumentu Ryan Sherman. Film powstał jakby ku czci, ku pamięci i też ruszeniu świadomości, że jest depresja i trzeba z nią walczyć. Spotkanie Barneya albo Ryana Shermana, pozwoli w jakiś sposób pokazać ten temat i też to, że jest on obecny także w innej części świata. W trakcie wydarzenia będzie można z nimi porozmawiać lub wziąć udział w dyskusji po seansie, który rozpocznie się o 17 w Centrum Kultury - dodaje Harasimiuk.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Start 10 października o godzinie 13 na placu przed Centrum Kultury w Lublinie.

Zobacz także naszą galerię zdjęć: Kolejna porażka Motoru Lublin. Tym razem w starciu z mistrzem Polski. Żółto-biało-niebiescy mogą jednak liczyć na fanatyczny doping!