Basen

i

Autor: unsplash.com

porady

Darmowe wejściówki na basen w Lublinie. Jak je zdobyć? Mamy sposób!

2023-10-04 12:57

Już po raz jedenasty członkowie dużych lubelskich rodzin mogą odbierać bezpłatne wejściówki na szkolne pływalnie. Wydawanie karnetów dla uczestników Programu „Rodzina Trzy Plus” rozpocznie się w najbliższy piątek (6 października).

– Do tej pory wydaliśmy już ponad 5 tysięcy nieodpłatnych wejściówek na baseny – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Do otrzymania bezpłatnych wejściówek wymagane jest posiadanie ważnych Kart „Rodzina Trzy Plus”. Każda duża rodzina może ubiegać się o bezpłatny wstęp na basen wyłącznie do jednej szkoły i pobrać maksymalnie 3 karnety. Wejściówki będą ważne do końca czerwca 2024 r. Karnety, które były wydane na okres wrzesień 2022 – czerwiec 2023 r. nie podlegają przedłużeniu ani wymianie.

Wydawanie karnetów rozpocznie się w piątek (6 października) od godz. 8.00 w siedzibie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. Stanisława Leszczyńskiego 23 (wejście od ul. Przy Stawie), w pokoju nr 13 (parter). Liczba karnetów jest ograniczona. Nie ma możliwości zapisania się na odbiór czy też rezerwacji karnetów. Obowiązuje system kolejkowy.

Lubelskie. Rowerzyści potrąceni w Krasnymstawie i Łukowie. Nagrania z monitoringu

Po odbiór karnetów zgłosić się może osoba pełnoletnia będąca członkiem dużej rodziny, posiadająca ważne Karty „Rodzina Trzy Plus”. W wyjątkowych sytuacjach mogą to być wstępni lub zstępni, czyli np. rodzice, dziadkowie, pełnoletnie rodzeństwo, pod warunkiem posiadania upoważnienia udzielonego na piśmie od osoby uprawnionej do otrzymania karnetu.

Posiadacz karnetu przed wejściem do obiektu danej placówki oświatowej jest zobowiązany do zapoznania się z jego regulaminem i aktualnymi wytycznymi (dostępne na stronie internetowej szkół i/lub szkolnych tablicach ogłoszeń). Karnety są ważne wyłącznie po okazaniu Karty „Rodzina Trzy Plus”.

Gdzie można skorzystać z bezpłatnych wejść w Lublinie? Listę znajdziecie poniżej:

  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie;
  • Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie (byłe Gimnazjum nr 16 );
  • Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie;
  • Szkoła Podstawowa nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie;
  • Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie;
  • Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego-Prymasa Tysiąclecia (Zespół Szkół nr 7 w Lublinie);
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie.

Zobacz także: Jak wygląda teraz budowa Dworca Metropolitarnego w Lublinie? Sami zobaczcie!