Coraz bliżej największy bieg na Lubelszczyźnie. W sierpniu odbędzie się Nadbużański Bieg Pod Prąd

i

Autor: facebook/ Nadbużański Bieg Pod Prąd Coraz bliżej największy bieg na Lubelszczyźnie. W sierpniu odbędzie się Nadbużański Bieg Pod Prąd

Sport

Coraz bliżej największy bieg na Lubelszczyźnie. W sierpniu odbędzie się Nadbużański Bieg Pod Prąd

2024-06-10 15:34

- Promujemy sport i promujemy nasze malownicze tereny, tereny Polski Wschodniej - mówi Adam Derkacz, jeden z organizatorów. - Mamy możliwość dotrzeć do większego grona odbiorców i zaprezentować tereny wzdłuż malowniczej i dzikiej rzeki jaką jest Bug. Nasi zawodnicy mogą wziąć udział w biegu z przeszkodami i jednocześnie podziwiać krajobraz.

- W tegorocznej edycji są dwie trasy. Jest trasa 7 km i jest ona skierowana do początkujących zawodników, którzy chcą spróbować swoich sił, więc dla tych którzy pokonują taki pierwsze zawody, to idealna odcinek. Mamy też trasę 15 km, która jest już dłuższa i bardziej profesjonalna trasa licząca 40 przeszkód. Skierowana do twardzieli, ale też oczywiście może wziąć udział każdy. Na obu trasach są przeszkody techniczne i konstrukcje, typu low ringi, ringi, helikopter, fireman, wejścia po linie, czyli takie przeszkody, które trzeba za pomocą rąk pokonywać. Do tego dochodzą różnego rodzaju ściany oraz przeszkody siłowe, jak noszenie opony, ciąganie trylinki - opowiada Adam Derkacz.

Motor wśród pilkarskiej elity. Triumfalna podróż piłkarzy przez Lublin

- Będzie również Strefa Kibica, która będzie bardzo szeroka i otwarta. Także tutaj serdecznie zapraszam rodziny wraz nawet z pociechami. Będą dostępne różnego rodzaju atrakcje jak np. dmuchańce. Będzie również występ znanego artysty, rapera Romana Boskiego z Drużyną Mistrzów. Także tutaj otoczka wokół biegu będzie bardzo bogata i atrakcje dla kibiców są przewidziane - dodaje Derkacz.

W trakcie wydarzenia odbędą się również mistrzostwa służb mundurowych. W dwóch oddzielnych biegach będą ścigać się członkowie Straży Granicznej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Organizatorem VIII Edycji Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd jest Urząd Gminy Dorohusk, firma Beltor i Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych.

Wydarzenie odbędzie się 17 sierpnia w Dorohusku. Dla chętnych, wciąż są wolne miejsca. Aby zgłosić się do udziału należy wypełnić formularz, który znajdziecie tutaj.

Zobacz także naszą galerię zdjęć: Kompleks sportowy przy ul. Rzeckiego jest już gotowy. Kosztował 3,6 mln zł [GALERIA]