GALERIA

Ciepło i leniwie. Tak wygląda czerwcowe popołudnie w lubelskim skansenie. Zobacz

2024-06-17 15:42

Muzeum Wsi Lubelskiej to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Lublina i turystów spoza naszego miasta. Można tu odprężyć się i cofnąć w czasie, gdzie życie było prostsze i wolniejsze. Postanowiliśmy się wybrać tam z aparatem. Jak zawsze w lubelskim skansenie jest pięknie! Zobacz!

Muzeum Wsi Lubelskiej malowniczo położone w dolinie rzeki Czechówki, jest jednym z największych skansenów w Polsce. Jest tu naprawdę pięknie! Odbywają się tutaj ciekawe wydarzenia, które przybliżają zwyczaje panujące dawniej na wsi. Można też przyjść tutaj w każdy inny dzień i spędzić miło czas. Można tu spacerować, odpocząć wśród zieleni, a nawet zrobić sobie rodzinny piknik.

Wiosnę czuć już w Skansenie

Wizyta w muzeum jest okazją do obejrzenia pamiątek związanych z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też umożliwia zapoznanie się z codzienną pracą, zwyczajami i tradycjami ludzi minionej epoki.

Bez względu na porę roku – to miejsce zawsze pięknie się prezentuje! Oprócz ciekawych wystaw, pięknie wyglądających domków, można tu także spotkać zwierzęta, które wygrzewają się w promieniach czerwcowego słońca. 

Koniecznie zobaczcie zdjęcia z tego miejsca!

Tak mówiło się na wsiach 100 lat temu. Wiesz co znaczą te słowa? Sprawdź w quizie

Pytanie 1 z 19
„Izba” to:

Zobacz także: Tłumy na IV Świdnik Air Festival 2024. To było niezwykłe show! Zobaczcie zdjęcia