Nawałnice w woj. lubelskim 22 czerwca 2024

i

Autor: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie/facebook.com

BURZE

Burze nad Lubelszczyzną. W sobotę strażacy interweniowali blisko 300 razy

2024-06-22 22:27

Około 300 razy interweniowali w sobotę (22 czerwca) strażacy z woj. lubelskiego. To efekt burz i nawałnic, jakie tego dnia przeszły nad Lubelszczyzną.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie Maciej Falandysz poinformował, że dotychczas (stan na godz. 20 - przyp. red.) strażacy otrzymali 285 interwencji związanych z burzami, z czego 215 dotyczyło usuwania połamanych konarów i drzew, głównie na drogach.

„Wyjeżdżaliśmy również 9 razy do podtopień, 11 do zerwanych linii energetycznych. Był też jeden czy dwa przypadki powalenia drzewa na samochody. Mamy również 15 uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i 34 na budynkach gospodarczych” – przekazał dyżurny.

Ulewa w Zamościu. Policjant wyniósł kobietę z zalanego samochodu

Podczas spływu kajakowego rzeką Wieprz w gminie Zwierzyniec złamany konar uderzył w kajak, którym płynęły dwie osoby. Do szpitala została przewieziona 55-latka, która doznała obrażeń nogi.

„Zgłoszenia cały czas spływają. Najwięcej pochodzi z pow. chełmskiego (110), lubelskiego (37), zamojskiego (37)” – podał strażak.

Prezydent Chełma Jakub Banaszek napisał w mediach społecznościowych, że najwięcej zniszczeń po nawałnicy dotyczy drzewostanu. Ucierpiał również dach Młyna Michalenki oraz kilku domostw, a także kilkunastu samochodów.

„Ulice są już przejezdne, woda została wypompowana” – dodał prezydent.

Zobacz także: Pożary, połamane drzewa i zalane posesje. Strażacy z woj. lubelskiego mieli pełne ręce roboty!