Brutalne pobicie 18-latka w Białej Podlaskiej. Policja szuka sprawców

i

Autor: Lubelska Policja

Brutalne pobicie 18-latka w Białej Podlaskiej. Policja szuka sprawców

2023-03-15 13:20

Trwają czynności w związku z pobiciem nastolatka, które zostało uwiecznione na wrzuconym wczoraj do sieci nagraniu. Jeszcze tego samego dnia dotarliśmy do pokrzywdzonego, którym okazał się 18-letni bialczanin. Obecnie policja ustala personalia agresorów.

Trwają czynności w związku z nagraniem, jakie ukazało się na stronie internetowej jednej z bialskich gazet. Na krótkim filmie widać dwóch młodych mężczyzn, którzy biją i kopią po całym ciele leżącego na ziemi chłopaka. W pewnym momencie jeden z napastników skacze na niego obydwiema nogami.

- Od chwili uzyskania tej informacji rozpoczęliśmy intensywne działania, które miały na celu ustalenie okoliczności nagrania. Przede wszystkim szczegółowo analizowaliśmy zabezpieczone nagranie. Bardzo istotne było dla nas dotarcie do pokrzywdzonego – relacjonuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej polcji.

- Jeszcze tego samego dnia ustaliliśmy jego dane. Okazało się, że jest to 18-latek, który obecnie przebywa za granicą. Z relacji młodego człowieka wynikało, że w związku z tym zdarzeniem nie doznał obrażeń ciała. Obecnie ustalamy personalia sprawców – dodaje Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Pobicie na ul. Górnej w Białej Podlaskiej

Dziennikarze z portalu „Słowo Podlasia” udostępnili we wtorek filmik, na którym widać pobicie 18-letniego chłopaka. Widać na nim jak dwóch mężczyzn atakuje leżącego człowieka. Cała scena jest nagrywana przez świadków. Ofiara prosi o litość i jęczy z bólu. 

Nie jest to pierwszy filmik tego typu z naszego regionu. W Zamościu w ostatnim czasie doszło do dwóch brutalnych pobić z udziałem młodych ludzi. Jedno z nich zakończyło się tragicznie. Zmarł wówczas 16-letni Eryk, a w tej sprawie zarzuty usłyszały 4 osoby.