Matki na placach zabaw zachowują się koszmarnie. Tak, zapewne ty też

i

Autor: Getty Images "Matki na placach zabaw zachowują się koszmarnie. Tak, zapewne ty też"

turystyka

Atrakcje dla dzieci w Lublinie. W tych miejscach nie będą się nudzić! TOP 10

2024-04-19 17:04

Dzieci w Lublinie absolutnie nie muszą się nudzić! W mieście można znaleźć sporo ciekawych sposobów na spędzanie czasu. Parki trampolin, ścianki wspinaczkowe, wizyta w escape roomie lub w muzeum selfie to tylko niektóre z nich! W poniższym artykule prezentujemy TOP 10 atrakcji dla dzieci (zarówno tych mniejszych, jak i tych większych) w Lublinie!

Parki trampolin w Lublinie

Mania Skakania to pierwszy park trampolinowy w Lublinie, który poza samymi trampolinami oferuje salę zabaw dla dzieci poniżej 6 lat, a także mini park linowy. Znajduje się przy ul. Krochmalnej 13i. Mania Skakania jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12-20, a w sobotę i niedzielę – w godz. 10-20. Wstęp jest płatny.

Poszaleć na trampolinach można także w Strefie Wysokich Lotów przy ul. Cisowej 11 w Lublinie. Od poniedziałku do piątku otwarta jest ona w godz. 12-21, a w weekendy – od godz. 9 do 21. Do dyspozycji klientów są m.in.: trampoliny sportowe, ścianki wspinaczkowe czy baseny z piłkami. Wstęp jest biletowany.

Escape Room – Let Me Out Lublin

Dla młodzieży od 12 roku życia ciekawą rozrywką może być godzinna wizyta w escape roomie. W Lublinie do wyboru jest 6 tematycznych pokoi, stylizowanych na różne historie. Zlokalizowane są one przy ul. Złotej 6 na lubelskim Starym Mieście. Uczestnicy gry mają 60 minut na rozwiązanie zagadek i wydostanie się z pokoju. Adrenalina gwarantowana!

Wstęp jest płatny.

Gokarty w Lublinie

Dla dzieci od 130 cm wzrostu istnieje możliwość jazdy na krytym torze kartingowym. Jeden przejazd gokartem trwa około 8 minut. Tor Cartmax znajdujący się na poziomie 0 w Galerii Olimp w Lublinie jest otwarty w godz. 12-22 (poniedziałek-piątek) oraz w godz. 10-22 (sobota-niedziela). Wstęp jest biletowany.

Baseny w Lublinie

Młodzi lublinianie mogą bezpłatnie skorzystać z oferty basenów w 7 lubelskich szkołach. Warunkiem koniecznym jest posiadanie legitymacji szkolnej. Obowiązują limity osób, a pełną listę basenów znajdziecie pod tym linkiem.

W Lublinie można także skorzystać z aquaparku z basenem olimpijskim i licznymi wodnymi atrakcjami, takimi jak zjeżdżalnie czy wodny plac zabaw. Wstęp do Aqua Lublin jest płatny.

Żonglowali i paradowali. Artyści z całego świata gościli w Lublinie

Selfie Station w Lublinie

Pierwsze w Lublinie muzeum selfie to gratka dla miłośników robienia zdjęć i filmów! Selfie Station oferuje ponad 30 tematycznych instalacji, które mogą stanowić ciekawe tło dla fotografii i wideo. To nowoczesne muzeum zlokalizowane w budynku Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 i jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 10-16, w soboty – od godz. 14 do 19, a w niedzielę w godz. 12-19.

Ścianki wspinaczkowe w Lublinie

W Lublinie można także spędzić aktywnie czas na ściankach wspinaczkowych. Te znajdziecie m.in. w galerii Olimp (Sky Park) i w Centrum Wspinaczkowym Kotłownia. 

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie to miejsce kultury dla dzieci i młodzieży. Oferuje spektakle, warsztaty i zajęcia dla młodych widzów. Sala Andersena znajduje się w budynku Centrum Spotkania Kultur przy pl. Teatralnym 1. Aktualny repertuar znajdziecie na ich stronie. Spektakle są biletowane. 

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie

Tradycyjne chaty, zwierzęta gospodarskie, a od niedawna także przejażdżki konne, z jakich można korzystać w lubelskim skansenie to gratka dla osób w każdym wieku. Odwiedzając Muzeum Wsi Lubelskiej (przy Al. Warszawskiej 96) najmłodsi mogą zapoznać się z historią polskiej wsi na przestrzeni lat. Skansen często oferuje także dodatkowe zajęcia i różnorodne warsztaty. 

Zobacz także: Tych adresów w Lublinie nie można pominąć! Sprawdź, czym są Miejsca Inspiracji