Wypadek

Atak zimy w woj. lubelskim. Na drogach w regionie wiele wypadków i kolizji

2023-11-29 13:50

Zmienne warunki atmosferyczne, padający marznący deszcz i ujemne temperatury powodują, że na drogach jest ślisko, a czas reakcji na zagrożenia znacznie się wydłuża. Zatem nietrudno o wypadek! W ciągu ostatniej doby w woj. lubelskim doszło do 124 kolizji i 6 wypadków drogowych, w których ucierpiało 7 osób. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności!

Pracowity dzień mieli wczoraj krasnostawscy policjanci. Na terenie powiatu w ciągu 12 godzin, doszło aż do 9 zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Siedmiu z nich zostało ukaranych mandatami, a wobec dwóch policjanci zastosowali pouczenia.

Natomiast w ciągu ostatniej doby w powiecie tomaszowskim doszło do dwóch wypadków drogowych. 71-letnia kierująca Renault w Dąbrowie Tarnawackiej na DK-17 nie ustąpiła pierwszeństwa 50-letniemu kierującemu busem relacji Zamość-Tomaszów Lub. Dwie osoby z busa trafiły do szpitala. Natomiast 31-letnia kierująca Lexusem w Tyszowcach wpadła w poślizg i uderzyła w jadącego z naprzeciwka Volkswagena. 65-latek kierujący tym pojazdem trafił do szpitala.

Do wypadku doszło także w Skokowie w powiecie opolskim. Policjanci wstępnie ustalili, że jadąca Peugeotem 42-latka na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do zderzenia z Oplem, którym kierował 64-latek. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła pasażerka Peugeota.

Lubelskie. O krok od tragedii!

W nocy w Korolówce w pow. włodawskim także doszło do poważnego wypadku. W zdarzeniu uczestniczyły osobowy Hyundai oraz ciężarowe Volvo. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący osobówką zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Pasażerka z osobówki została przewieziona do szpitala z obrażeniami.

Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nadmierna prędkość może być jednym z czynników mających wpływ na utratę kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność za kierownicą, dostosowanie prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachowanie bezpiecznej odległość od poprzedzającego pojazdu – informują policjanci.

Zobacz także: Tak wygląda Lublin nocą! Zdjęcia z wieczornego spaceru po centrum miasta