Amazonki Budowlani Lublin chcą piąć się wyżej. W sobotę kolejne zmagania

i

Autor: źródło: Facebook, Amazonki Budowlani Lublin

Sport

Amazonki Budowlani Lublin chcą piąć się wyżej. W sobotę kolejne zmagania

2023-03-30 13:08

Są po pierwszym turnieju i pomimo, że poniosły porażkę, to na kolejny patrzą z nadzieją. Amazonki Budowlani Lublin, czyli kobieca drużyna rugby przygotowuje się do sobotniego starcia. Do Lublina przyjedzie 12 drużyn z całej Polski, m.in. z Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy, Rudy Śląskiej, czy Bydgoszczy. Wśród nich będą Mistrzynie Europy.

- Jesteśmy po pierwszym w tym sezonie turnieju w Rudzie Śląskiej - mówi Aleksandra Kudrelek, zawodniczka drużyny Amazonki Budowlani Lublin. - Grałyśmy z AZS z Warszawy, z Atomówkami z Łodzi i z Alfą Bydgoszcz. Wszystko przegrałyśmy, ale mimo tego jesteśmy zadowolone z naszej gry i z doświadczenia jakie zdobyłyśmy. Każdy turniej, każdy mecz, to nowe, cenne doświadczenie, które jest nam potrzebne. Każdy mecz, to jest jakaś nauka dla nas.

Pomimo ostatniej porażki, nastroje w drużynie przed sobotnim turniejem są dobre.

- Myślę, że jesteśmy wszystkie pozytywnie nastawione, bo nasz ostatni turniej w Rudzie Śląskiej wyszedł bardzo dobrze. Szczególnie, że jesteśmy najmłodszą drużyną. Większość z nas nawet nie powinna być w tej kategorii wiekowej. Mamy takie świeże nastawienie, żeby zagrać jak najlepiej - mówi Maria Woźniak, zawodniczka Amazonek Budowlani Lublin. - Przed nami jest turniej w Lublinie i zostały nam łącznie trzy turnieje, kolejny jest w Gdańsku i w Warszawie.

Na razie dziewczyny są w drugiej lidze, na końcu tabeli, ale chcą zawalczyć o pierwsze miejsce.

- Wszystkie jesteśmy pozytywnie nastawione - mówi Patrycja Piątek, zawodniczka Amazonek Budowlani Lublin. - Uwielbiamy grać, więc to jest dla nas świetna okazja, żeby spróbować nowych rzeczy, żeby zdobyć doświadczenie, którego potrzebujemy, bo jednak jesteśmy najmłodszą drużyną, która oglądając i grając może się wiele nauczyć od starszych dziewczyn. Mam nadzieję, że niedługo już będziemy w pierwszej trójce. Przez to, że będziemy u siebie, na własnym boisku na pewno doda nam to dużo pewności siebie. Czuję, że dobrze nam pójdzie. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione.

Według trenera, dziewczyny mają duże szanse w nadchodzącym turnieju.

- Nasza drużyna jest bardzo młoda i chcemy nabierać doświadczenia - mówi Robert Ciechoński, trener Amazonek Budowlani Lublin. - Szanse wyglądają bardzo dobrze, choć ja w tych kategoriach wcale tutaj nie patrzę. Głównie są to dziewczyny urodzone w 2006 roku. U nas w Polsce nie ma rozgrywek do lat 18-20, więc nasza drużyna jest bardzo młoda. Chcemy nabierać doświadczenie i taki był cel tego sezonu 2022/2023. Cel sportowy będziemy sobie już stawiać od przyszłego sezonu, czyli od września tego roku.

Turniej Mistrzostw Polski Seniorek w Rugby7 w Lublinie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia. Rozpocznie się o godzinie 10:00 na Stadionie KS Budowlani Lublin przy ul. Magnoliowej 6. Każdy, kto chciałby zobaczyć zmagania lubelskich Amazonek może przyjść i kibicować.