Aleja Długosza znowu będzie nieprzejezdna

2020-06-29 13:41 OM
Aleja Długosza znowu będzie nieprzejezdna
Autor: OM

Od wtorku ponownie zostanie zamknięta dla ruchu aleja Długosza. Tym razem na odcinku od skrzyżowania z Alejami Racławickimi do wjazdu do Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji.

- Na wyłączonym z ruchu fragmencie Al. Racławickich i skrzyżowaniu z al. Długosza odbywała się będzie budowa nowej jezdni - mówi Grzegorz Jędrek z lubelskiego ratusza. - Objazd od strony ul. Leszczyńskiego poprowadzony zostanie przez ul. Popiełuszki i Poniatowskiego. Dostępny będzie skręt z ul. Popiełuszki w obie strony w ul. Poniatowskiego jednak należy pamiętać, że na ul. Poniatowskiego także prowadzone są prace.

Bez zmian pozostanie ruch na skrzyżowaniu ulic Łopacińskiego i Al. Racławickich.

- Jednak kierowcy jadący w stronę Czechowa powinni kierować się przez ulicę Poniatowskiego - dodaje Jędrek. - Jeśli to możliwe, poza ruchem lokalnym prosimy kierowców o wybieranie tras alternatywnych. Możliwe jest skorzystanie z al. Solidarności, al. Mazowieckiego i ul. Bohaterów Monte Cassino.

Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Piesi będą mogli chodzić po dotychczasowych chodnikach, jednakże mogą napotkać zwężenia spowodowane pracami i składowaniem materiałów budowlanych. W dalszym ciągu nie będą funkcjonować przejścia dla pieszych na wylocie ul. Poniatowskiego i przez Al. Racławickie przy ul. Długosza.

Na objazdy zostanie skierowana także komunikacja miejska.

-Te objazdy będą dotyczyły linii nr 2, 4, 13, 11, 15, 44, 55, oraz 74 - mówi Justyna Góźdź z ZTM w Lublinie. Objazdy zostały wyznaczone w zależności od numeru linii przez Al. Raclłwickie, al. Sikorskiego, część linii będzie również kursowała ul. Czechowską i ul. Leszczyńskiego.

Na czas zamknięcia al. Długosza dla linii 74 powróci przystanek początkowy i końcowy "Zesłańców Sybiru".

Dodatkowo uruchomiona będzie tymczasowa linia 702, która pojedzie od ul. Okopowej, poprzez ul. Chopina, Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie, al. Sikorskiego, ul. Popiełuszki, Leszczyńskiego, Czechowską, al. Solidarności, ul. Dolną 3 Maja, Kołłątaja i ponownie dojedzie do ul. Okopowej.

Szczegóły wszystkich objazdów znajdziecie na stronie ZTM.