18-latka z Lublina wystawiała książki na sprzedaż w internecie. Teraz usłyszała 113 zarzutów

i

Autor: pexels.com/zdjecia ilustracyjne kolaż

POLICYJNE

18-latka z Lublina wystawiała książki na sprzedaż w internecie. Teraz usłyszała 113 zarzutów

2024-02-28 12:38

Nawet pięć lat więzienia grozi 18-letniej lubliniance, której przedstawiono aż 113 zarzutów dotyczących oszustw internetowych. Z ustaleń policjantów wynika, że nastolatka wystawiała na popularnym portalu ogłoszeniowym książki, ale po otrzymaniu zapłaty wcale nie zamierzała ich sprzedawać.

Policjanci z I komisariatu policji w Lublinie zajmowali się sprawą oszustw internetowych, do których doszło na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku. To właśnie w tym czasie na popularnym portalu ogłoszeniowym pojawiały się oferty dotyczące sprzedaży szkolnych podręczników w atrakcyjnych cenach. Klienci szybko przekonywali się jednak, że sprzedawca wcale nie ma zamiaru wysłać im oferowanych książek, bo pomimo uiszczenia opłaty, przesyłki nigdy do nich nie dotarły.

Lublin. Kobieta i mężczyzna wpadli w furię. Rzucili się na strażnika miejskiego

18-latka z Lublina zatrzymana. Usłyszała 113 zarzutów

Podczas prowadzonych działań policjanci wpadli na trop 18-letniej mieszkanki Lublina. Z ustaleń mundurowych wynikało, że to najprawdopodobniej ona dopuściła się tych internetowych oszustw. Straty związane z jej działalnością oszacowano na kilka tysięcy złotych.

– Młoda kobieta została zatrzymana przez kryminalnych w poniedziałek. Łącznie usłyszała 113 zarzutów oszustwa. Przyznała się do popełnienia wszystkich przestępstw – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Wkrótce 18-latka odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Zobacz także: Chciał kupić kawę na stacji, a odebrał poród. Nagroda dla strażaka