ZTM w Lublinie podejmuje działania w związku z nowymi zasadami przemieszczania się

2020-03-25 13:09 Agnieszka Niećko
ZTM zmienia funkcjonowanie
Autor: ZTM Lublin

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca, zmienia się także funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Lublinie. Działania mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Nowe przepisy dotyczące zmiany zasad przemieszczania się wpłynęły także na działanie pojazdów miejskich w Lublinie.

Pojazdy komunikacji miejskiej w okolicy drzwi zostaną oznakowane specjalnymi naklejkami informującymi o zakazie wejścia do pojazdu w przypadku przekroczenia maksymalnej liczby osób mogących znajdować się w pojeździe. W zależności od modelu autobusu i trolejbusu ta liczba będzie zmienna i wskazana na naklejce. Tym samym apelujemy do pasażerów o przestrzeganie tego zakazu niewsiadanie do pojazdu, w przypadku przekroczenia maksymalnej liczby
pasażerów. Prosimy o zrozumienie i wspólną odpowiedzialność w tym trudnym i wyjątkowym dla wszystkich okresie. — informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.


Od 25 marca oprócz pojazdów o standardowej długości (12-metrów), pojadą także autobusy przegubowe. Na drogach zobaczymy już tylko nieliczne 9-metrowe autobusy. Ponadto w ostatnich dniach pracownicy ZTM-u sprawdzali napełnienia w pojazdach. Z ich obserwacji wynika, że w Lublinie nie powinno być problemów z przestrzeganiem zasady, dotyczącej tego, że w każdym pojeździe jednorazowo może podróżować liczba pasażerów równa połowie miejsc siedzących.

Jak informuje ZTM w godzinach szczytu w jednym autobusie podróżuje średnio od 10 do 20 osób. Jeżeli jednak pojawią się sytuacje w których ta liczba będzie większa, mogą pojawić się zmiany w kursach.