Żniwa konopne w Muzeum Wsi Lubelskiej

i

Autor: PW

WYDARZENIA

Żniwa konopne 2024 w Lublinie. W skansenie opowiedzą i pokażą, jak zbierać konopie

Już za kilka dni w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się żniwa konopne. W trakcie wydarzenia będzie można nie tylko zobaczyć pokaz zbiorów, ale również dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych roślinach. Szczegółowy program znajdziecie poniżej!

Żniwa konopne w Muzeum Wsi Lubelskiej. Kiedy się odbędą?

W ubiegłym roku to wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Czy teraz też tak będzie? O tym przekonamy się już w najbliższy piątek, 20 września. To właśnie wtedy, od godz. 13:30 lubelski skansen zaprosi w swoje progi osoby, które chcą dowiedzieć się ciekawostek o konopiach. Podczas „żniw konopnych”, bo taką nazwę ma piątkowe wydarzenie, zaplanowano pokaz zbioru tych roślin z pola w pobliżu dworku z Huty Dzierążyńskiej, a także wykład dotyczący, między innymi, zastosowań konopi. Na miejscu znajdziecie też stoisko Fundacji Polskie Konopie, na którym zaprezentowane zostaną lokalne produkty konopne.

Lublin. W powietrzu unosi się zapach konopi. Trwa konopiobranie

Żniwa konopne w lubelskim skansenie 2024 – program

Poniżej prezentujemy godzinowy program tegorocznych żniw konopnych w Muzeum Wsi Lubelskiej:

  • godz. 14-15 – pokaz zbioru konopi opatrzony komentarzem specjalisty z Fundacji Polskie Konopie – na polu w pobliżu dworku z Huty Dzierążyńskiej,
  • godz. 15-16 – wykład „Konopie – roślina, z której człowiek korzysta od wieków” – w Szkole z Bobrownik w sektorze Miasteczko.

Ceny biletów do Muzeum Wsi Lubelskiej 2024

Wstęp do Muzeum Wsi Lubelskiej jest płatny. Aby wziąć udział w piątkowym wydarzeniu należy zakupić bilet wstępu do skansenu. Cennik jest następujący: bilet normalny – 30 zł, bilet ulgowy – 20 zł (dzieci do lat 7 zwiedzają za darmo). Do końca września muzeum można zwiedzać codziennie w godz. 9-19.

Żniwa konopne w lubelskim skansenie zostały objęte patronatem merytorycznym przez Fundację Polskie Konopie.

Zobacz na zdjęciach, jak było podczas żniw konopnych w Muzeum Wsi Lubelskiej w ubiegłym roku!

Pekin, Wydmychy i Bronx. Te nazwy znają tylko prawdziwi lublinianie! QUIZ

Pytanie 1 z 11
Maryśka to pomnik