Zmarł znany lubelski lekarz! Był kierownikiem kliniki w SPSK 1

i

Autor: SPSK1 w Lublnie

Tragedia

Zmarł znany lubelski lekarz! Był kierownikiem kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii w SPSK 1

2024-06-20 20:54

W czwartek 20 czerwca 2024 r. zmarł Prof. dr hab. n.med. Tomasz Zubilewicz, wieloletni Kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie. Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w najbliższy wtorek (25. czerwca 2024 r.) o godz. 13:00 w kaplicy cmentarnej przy ul Unickiej.

- Pan Profesor był nie tylko wspaniałym lekarzem i cenionym specjalistą, ale przede wszystkim dobrym Człowiekiem, który z pełnym zaangażowaniem ratował ludzkie życie. Uprzejmy i życzliwy, pozostawił w Szpitalu wielu przyjaciół i znajomych, którym będzie Go bardzo brakowało – czytamy w oficjalnym oświadczeniu na stronie lubelskiego szpitala.

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz rozpoczął pracę w USK Nr 1 w 1994 roku, zajmując kolejno stanowiska młodszego asystenta, asystenta, starszego asystenta.

Koszmarne zderzenie rowerzystów. Obaj trafili do szpitala

Od 2010 r. pełnił obowiązki Ordynatora Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii, od listopada 2011 r. do połowy 2022 r. był Kierownikiem Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii USK nr 1. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymał postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dn. 22. marca 2018 r.

Pan Profesor był specjalistą II  stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, specjalistą chirurgii naczyniowej oraz specjalistą angiologii. Wieloletnią pracę w szpitalu łączył z działalnością naukową i kształceniem studentów w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Quiz geograficzny. Znasz rzeki przepływające przez woj. lubelskie?

Pytanie 1 z 10
Która rzeka przepływająca przez Lublin jest największa?

Zobacz także: 10 najszybciej wyludniających się miast w woj. lubelskim. Nowy ranking

Listen on Spreaker.