Wyjątkowy trolejbus wyjechał na ulice Lublina. W środku są świąteczne ozdoby z włóczki [GALERIA, WIDEO]

2021-12-06 17:38

Są bałwanki, gwiazdki, bombki, a nawet szopka. Wszystko wykonane z włóczki. Kolejny raz na ulice Lublina wyjechał kolorowy, świąteczny trolejbus. W jego ozdobieniu pomogły panie z Bombardowania Włóczką. Mieszkańcy Lublina mogą nim jeździć od poniedziałku.

- Na zaproszenie Zarządu Transportu Miejskiego przygotowałyśmy specjalne ozdoby - mówi Ewa Molik z grupy Bombardowanie Włóczką. - Część z tych instalacji jest w świątecznych biało-czerwono-zielonych kolorach, a część w takich zimowych biało-niebieskich. Pasażerowie będą jeździć po Lublinie wśród bombek, choinek, bałwanków, girland, mikołajów, ale także zimowych obrazków i zwierzątek. Jest też szopka i gwiazda kolędnicza. 

Świąteczny trolejbus swoje kursowanie rozpoczął w Mikołajki o godzinie 5:56 na linii 151.

Po Lublinie jeździ kolorowy świąteczny trolejbus.

- Wszystko po to, aby umilić podróż w trudnym czasie pandemii - mówi Monika Fisz z ZTM w Lublinie. - Chcemy również zaakcentować radosny klimat zbliżających się świąt. Na zewnątrz pojazd jest oklejony grafiką w świąteczne bombki, natomiast wnętrze trolejbusu jest wywłóczkowane. Dodatkowo podróż pasażerom umila świąteczna muzyka. Trolejbus w kolejnych dniach będzie kierowany do standardowej obsługi liniowej.

Świąteczny trolejbus będzie jeździł po ulicach Lublina do 6 stycznia.