GALERIA

Wyjątkowa iluminacja na Wieży Trynitarskiej w Lublinie! Musicie to zobaczyć! [GALERIA]

2024-05-20 7:36

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów 2024 w Lublinie wszystkie oczy były zwrócone w stronę Wieży Trynitarskiej. Tego dnia pojawiła się na fasadzie wyjątkowa iluminacja o Czesławie Miłoszu na fasadzie. Koniecznie ją zobaczcie!

Sporo atrakcji na ten wieczór przygotowali pracownicy Wieży Trynitarskiej w Lublinie. Do pierwszej z nich na pewno należała możliwość darmowego zwiedzania obiektu z przewodnikiem. Z bezpłatnego oprowadzania można było skorzystać w godz. 18, 19:30, 21 i 22. Pod wieżą ustawiała się ogromna kolejka chętnych, którzy chcieli tego dnia wejść.

Lublin na szelkach. Po mieście krąży ponad 100 trolebusów

Iluminacja o Czesławie Miłoszu na fasadzie Wieży Trynitarskiej w Lublinie

Tego dnia na fasadzie Wieży Trynitarskiej pojawiła się także wyjątkowa iluminacja, a to za sprawą wydarzenia towarzyszącego, które organizuje Stowarzyszenie Anthill. Projekcja „Światło Miłosza Mapping Wspomnień i Czytanie Dźwięków”. Podczas wyświetlonych iluminacji czytane były trzy wiersze autorstwa tego wielkiego poety.

To nie pierwszy raz, gdy na fasadzie Wieży Trynitarskiej pojawi się okolicznościowa iluminacja. Wcześniej tego typu projekcje mogliśmy oglądać w grudniu ubiegłego roku, a także ostatnio (2-4 maja), kiedy to w Lublinie odbywała się pierwsza z tegorocznych studenckich imprez, czyli Lublinalia.

Zobaczcie na zdjęciach z tego wydarzenia!

Zobacz także: Noc Muzeów 2024 w Lublinie. Wszędzie stał ogromne kolejki! Zobacz