W połowie przyszłego roku dwie lubelskie szkoły przejdą remont. IV i V LO zostaną ocieplone i odnowione

i

Autor: Urząd Miasta Lublin W połowie przyszłego roku dwie lubelskie szkoły przejdą remont. IV i V LO zostaną ocieplone i odnowione

Inwestycje

W połowie przyszłego roku dwie lubelskie szkoły przejdą remont. IV i V LO zostaną ocieplone i odnowione

2024-05-27 10:28

Miasto podpisało umowę z wykonawcą oraz otrzymało promesę w wysokości 8 mln zł na termomodernizacje placówek przy ul. Szkolnej oraz Lipowej. Budynki obu szkół mają otrzymać nowy wygląd i lepsze parametry cieplne. Inwestycje mają zwiększyć komfort nauki i pracy, a do tego zmniejszyć koszty funkcjonowania.

– To projekt wyczekiwany przez społeczności obu szkół, ale również całe pokolenia absolwentów i przyjaciół tych zasłużonych lubelskich placówek. Dzięki termomodernizacji dwa zabytkowe obiekty z powrotem staną się wizytówką dzielnicy Śródmieście. Cieszy nas również otrzymane dofinansowanie - wczoraj na realizację zadania odebraliśmy promesę Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 8 milionów zł, zaś cała jego wartość to niemal 14 milionów złotych – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Lublin na szelkach. Po mieście krąży ponad 100 trolebusów

Oba budynki liceów przejdą kompleksową termomodernizację z remontem elewacji i przebudową centralnego ogrzewania. Wiąże się to z wykonaniem ocieplenia fundamentów i ścian oraz wymianą źródeł ogrzewania i instalacji na bardziej efektywne. Ze względu na to, że obiekty wpisane są do Gminnej Ewidencji Zabytków,  będą remontowane pod nadzorem konserwatorskim. Projekt zakłada wykonanie wszystkich robót w obu szkołach do 31 lipca 2025 roku.

Zobacz także naszą galerię zdjęć: Miasto Poezji 2024. Zobacz na zdjęciach, jak wiersze opanowały Lublin!