Szopka Lublin

i

Autor: Miasto Lublin

W Lublinie na kolędy nie trzeba czekać do świąt. Można ich posłuchać dwa dni przed

2022-12-22 9:18

Lubelska szopka jest pełna światełek i choinek, a w czwartek wieczorem wypełni się też kolędami. Wszystko przez pastuszków, co za Jezuskiem chodzili.

Właśnie im zostanie poświęcona czwartkowa premiera Fundacji Forma Teatru. To nowa inicjatywa, za którą stoi trzech aktorów Teatru Andersena: Piotr Bublewicz, Kacper Kubiec oraz Daniel Lasecki.

W czwartek pod szopką przy Galerii Centrum o godz. 18:30 odbędzie się spektakl pt. "O pastuszkach co za Jezuskiem chodzili". Opowiedzą oni widzom i widzkom, co widzieli, słyszeli i co im się śniło. Ale dużo do powiedzenia będą tu miały... lalki.

Będzie to plenerowy spektakl dla widza w każdym wieku! Postanowiliśmy wskrzesić tradycyjną szopkę i kolędy z regonu lubelskiego. Lalki stworzone przez Daniela Laseckiego odwołują się do tradycyjnego, bardzo prostego ulicznego teatru lalek. Cofamy się do czasów, gdy teatr powstawał tu i teraz, na żywo. Do czasów, gdy teatr tworzony był przy okazji opowiadania historii. Zabierzemy was w klimatyczną podróż po opowieści o narodzeniu Jezuska, za którym to podążali nasi pastuszkowie. Może będzie trochę inna niż ta, która znacie...? - zachęcają twórcy.

Wstęp jest wolny. Projekt jest realizowany w ramach "obwoźnych herodów lubelskich", które dofinansowało Miasto Lublin.