Fizyka

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

UMCS otwiera pogotowie... dla maturzystów

2022-01-31 13:11

Przybliżą wiedzę z mechaniki, elektrycnzości, magnetyzmu czy termodynamiki. UMCS po raz kolejny organizacuje pogotowie przedmaturalne z fizyki dla uczniów lubelskich szkół.

Zajęcia przygotują maturzystów na poziomie rozszerzonym. "Pogotowie" nie zastąpi jednak samodzielnej nauki, ale jak zapewniają organizatorzy zrobią wszystko, aby rozjaśnić pewne kwestie uczniom.

- Pogotowie przedmaturalne z fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Organizatorzy pragną usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki - wyjaśnia Aneta Adamska, rzeczniczka uczelni i dodaje: - Zakres tematyki zajęć pokrywa całość wymagań maturalnych, ale na tak krótkim kursie nie zostaną omówione wszystkie problemy mogące pojawić się na maturze. Trzeba pamiętać, że pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale z pewnością wspomoże edukację prowadzoną w szkole ponadpodstawowej.

Ze względu na pandemię kurs odbędzie się zdalnie.

- Planowany jest cykl ośmiu spotkań trwających po około 2,5 godziny, podzielonych na dwie części. Zajęcia będą odbywać się w kolejne soboty począwszy od 5 lutego 2022 r. Spotkania podzielone są na bloki poświęcone poszczególnym działom fizyki wymaganym na maturze - precyzuje Adamska.

Więcej szczegółów i harmonogram znajdziecie na stronie www.umcs.pl.