Młodzież

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

UMCS i ratusz pomogą młodym lublinianom w starcie w dorosłość

2022-01-25 8:44

Rozpoczyna się pierwsza edycja projektu "Przedsiębiorcza młodzież. Celem jest rozwijanie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości, a działania związane są z otrzymaniem przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Projekt adresowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych. W pierwszej edycji weźmie udział ok. 300 uczniów z 10 klas oraz ich nauczyciele. 

– Chcemy wprowadzić naszą młodzież w tematykę szeroko pojętej przedsiębiorczości. Edukacja w tym zakresie pozwoli na świadome wybory zarówno drogi dalszego kształcenia, jak i w niedalekiej przyszłości, również rozwoju ścieżki kariery – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.

Zgłaszać mogą się zarówno placówki oświatowe, jak i przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie Lublina oraz przedstawiciele przemysłów kreatywnych.

Uczniowie wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników UMCS, a także w wizytach studyjnych.

- Uczestnicy będą również mieli realny wpływ na promocję projektu poprzez tworzenie profesjonalnych relacji medialnych z jego przebiegu pod opieką specjalistów z Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Wartością dodaną dla uczniów będzie możliwość uczestniczenia w Akademii Przedsiębiorczości UMCS i zwiedzenia kampusu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego lubelskiego ratusza i dodaje: - Biorący udział w projekcie uczniowie będą mogli wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą podczas warsztatów i zrealizować projekty doradcze dla lubelskich przedsiębiorców z zakresu promocji produktów w social mediach. Projekty te mogą zostać zgłoszone do Konkursu na najlepszy projekt doradczy, w którym przewidziane są nagrody. 

Nauczyciele mogą z kolei liczyć na szkolenia i warsztaty m.in. z zakresu zarządzania stresem, zasobami ludzkimi, czy pracy z młodzieżą.

– Partnerstwo w relacjach i współpraca są jednymi z najważniejszych efektów, które chcemy osiągnąć poprzez liczne planowane i już realizowane inicjatywy w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży. Projekt „Przedsiębiorcza Młodzież” idealnie wpisuję się w nasze działania. Jego założenia są zarówno odpowiedzią na potrzeby i aspiracje młodzieży, jak i szansą dla przedsiębiorców na wykorzystanie pomysłów oraz kreatywności młodych w promocji produktów i usług – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Rekrutacja uczestników i partnerów projektu trwa do 6 lutego. Szczegóły są na stronie www.gospodarczy.lublin.eu.