Utonięcie

i

Autor: Policja

Tragiczny bilans ostatniej doby. Odnotowano dwa utonięcia w woj. lubelskim

2023-08-23 10:37

We wtorek utonęły trzy osoby - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Do dwóch z tych tragicznych zdarzeń doszło w woj. lubelskim. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 255 utonięć.

W raporcie dobowym RCB przekazało, że we wtorek utonęły trzy osoby.

Do jednego z utonięć doszło w Chełmie, gdzie policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który pływał w kąpielisku Glinianki, zanurkował i już nie wypłynął. We wtorek po południu płetwonurkowie wydobyli jego ciało.

- Policjanci ustalili, że to 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania – informuje kom. Ewa Czyż z chełmskiej policji.

Policja apeluje - jeżeli musisz jechać, zadbaj o bezpieczeństwo

Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Wojciechów-Kolonia Piąta w pow. lubelskim. Jak informuje asp. Bartłomiej Pytka z lubelskiej straży pożarnej, zgłoszenie strażacy otrzymali około 23 w nocy we wtorek. Zauważono, że na brzegu stawu leży 76-letni mężczyzna. Natychmiast podjęto reanimację, ale jego życia nie udało się uratować.

- Działania trwały około 1,5 h – mówi Pytka.

Do trzeciego utonięcia doszło w miejscowości Mucharz w Jeziorze Mucharskim (woj. małopolskie). Tam utonął starszy mężczyzna.

RCB przypomina, by pływać jedynie w wyznaczonych miejscach, stosować się do poleceń ratownika i nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu.

Zobacz także: Tragiczny wypadek w Kosinie. Rolnik utonął podczas pracy w polu