dworzec lublin autobus

i

Autor: ZTM w Lublinie

ciekawostki

To najdłuższa linia autobusowa w Lublinie! Jazda nią zajmuje ponad godzinę. Sprawdź, czy nią jeździsz!

2024-06-29 17:29

W Lublinie mamy ponad 80 linii autobusowych. Każdego dnia korzysta z nich tysiące osób, które przemieszczają się w różnych kierunkach. Zastanawialiście się może, która linia autobusowa ma najdłuższą trasę? Cała podróż tą linią zajmuje ponad godzinę!

Najdłuższa linia autobusowa w Lublinie

Najdłuższą linią autobusową w Lublinie jest N2, które w weekendy w poszczególnych godzinach nocnych dojeżdża aż do Świdnika!  Autobus o tym numerze ma ponad 50 przystanków, na których zabierani są pasażerowie i odwożeni do wybranego celu. Tą linią można dojechać od ul. Gęsiej na Węglinie, aż do Świdnika. Cała podróż zajmuje ponad godzinę.

Maj przywitał nas feerią barw i dźwięków. Ruszyły pokazy fontanny multimedialnej w Lublinie.

Inną linią dzienną, która również jest uważana za najdłuższą linię autobusową w Lublinie, to numer 47, na którego trasie jest prawie 50 przystanków. Jedzie ona od przystanku na ul. Zbożowej aż na sam Felin, a dokładnie na przystanek Felin Spiessa. Podróż zajmuje dokładnie 1 godzinę i 3 minuty.

Nowy rozkład jazdy od 22 czerwca

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie poinformował, że podobnie jak w latach ubiegłych, w związku z rozpoczynającymi się wakacjami, przez najbliższe letnie miesiące obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy autobusów.

W związku z tym będzie mniej autobusów. Jednocześnie ZTM zapowiedział, że w wakacje wzmocniona zostanie obsługa Zalewu Zemborzyckiego.

Więcej szczegółów znajdziecie w naszym poprzednim tekście, w którym są szczegółowe informacje dotyczące zmian w rozkładzie. Link znajdziecie tutaj

Te fakty o Lublinie każdy powinien znać. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
Od którego wzniesienia zaczęły się miejskie początki Lublina w XI w.?

Zobacz także: Palmiarnia czy muzeum? Sprawdź, pomysły lublinian na Dworzec PKS i targ przy ul. Ruskiej

Listen on Spreaker.