Dworzec Nałęczów

i

Autor: PKP SA Zmodernizowany dworzec w Nałęczowie

CIEKAWOSTKI

Te miasta z woj. lubelskiego najszybciej się wyludniają! Sprawdź ten ranking

2024-07-18 15:01

Które miasta na Lubelszczyźnie najszybciej się wyludniają? My już znamy odpowiedź. Jeśli też chcesz ją poznać, to przejdź do poniższej galerii, bo to właśnie tu znajdziesz najnowsze zestawienie 10 miast z woj. lubelskiego, w których w ciągu ostatnich lat ubyło najwięcej mieszkańców. Sprawdź, co znalazło się na liście!

Faktem jest, że od co najmniej kilkunastu lat wiele polskich miast zmaga się z problemem spadku liczby zamieszkujących je osób. Wśród czynników, które mają na to wpływ, można wymienić trzy główne, czyli:

  • ujemny przyrost naturalny,
  • emigrację zagraniczną,
  • migracje na tereny podmiejskie.

Aby sprawdzić, które miasta z woj. lubelskiego obecnie najszybciej się wyludniają, zerknęliśmy na opracowanie przygotowane przez portal polskawliczbach.pl. Powstało ono w oparciu o dane pochodzące z Głównego Urzędu Statystycznego i przedstawia porównanie liczby mieszkańców poszczególnych miejscowości według stanu na 31 grudnia 2023 roku oraz z 2002 roku.

Lubelskie. Oberwanie chmury w Zamościu

10 najszybciej wyludniających się miast w woj. lubelskim. Nowy ranking

Wśród 10 najszybciej wyludniających się miast w woj. lubelskim znalazły się między innymi: Chełm, Zwierzyniec, Dęblin czy Nałęczów. Jeśli jesteście ciekawi, które miejsca zajęły w zestawieniu te miejscowości oraz jakie inne miasta im w nim towarzyszą, to zerknijcie do poniższej galerii. Znajdziecie tam wszystkie najważniejsze informacje!

Listen on Spreaker.