Te jeziora w woj. lubelskim są godzinę drogi od Lublina. Gdzie warto się wybrać?

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

PODRÓŻE

Te jeziora w woj. lubelskim są godzinę drogi od Lublina. Gdzie warto się wybrać?

2024-07-19 16:16

Szukasz ochłody w upalne dni? Wiele osób decyduje się na odpoczynek nad wodą. Wy też? W tym artykule podpowiemy zatem, nad które z 5 urokliwych jezior położonych w woj. lubelskim dostaniecie się z Lublina w niecałą godzinę!

Nie tylko Mazury mogą pochwalić się pięknymi jeziorami. W woj. lubelskim również nie brakuje urokliwych zbiorników wodnych, które w sezonie wakacyjnym przyciągają turystów i dają ochłodę w upalne dni. W wakacje szczególnie popularnym kierunkiem krótszych i dłuższych wypraw mieszkańców Lubelszczyzny są jeziora zlokalizowane na obszarze Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Co więcej, zgodnie z rankingiem magazynu National Geographic, to właśnie na Lubelszczyźnie znajduje się jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce! Jeśli planujecie weekendowy wypad nad jezioro woj. lubelskim, to poniżej znajdziecie listę kilku jezior w naszym regionie, nad które dotrzecie z Lublina w mniej niż godzinę!

Spis treści

  1. Jezioro Łukcze
  2. Jezioro Piaseczno
  3. Jezioro Krasne
  4. Jezioro Rogóźno
  5. Jezioro Firlej

Jezioro Łukcze

Jezioro Łukcze – jest oddalone od Lublina o około 40 km. Jest położone we wsi Rogóźno na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, a jego głębokość sięga maksymalnie 9 m. Przy tym jeziorze znajdziecie piaszczyste plaże i infrastrukturę turystyczną.

Lubelskie. Oberwanie chmury w Zamościu

Jezioro Piaseczno

Jezioro Piaseczno – to jedno z najczystszych jezior w naszym regionie. Leży na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim (odległość od Lublina to około 45 km). Ten zbiornik wodny znalazł się w ogólnopolskim rankingu najpiękniejszych jezior w kraju według magazynu National Geographic. Jego maksymalna głębokość wynosi ok. 39 m, co czyni go również najgłębszym jeziorem w woj. lubelskim. Wokół jeziora Piaseczno znajdziecie szeroko rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.

Jezioro Krasne

Jezioro Krasne – również znajduje się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Jest głębokie na 33 m i podobnie jak Piaseczno należy do grona najczystszych jezior w woj. lubelskim. Od Lublina dzieli go około 46 km. Tu także możecie liczyć na piaszczyste plaże i infrastrukturę turystyczną.

Rozpoznasz zabytki i atrakcje turystyczne Lublina po zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Na zdjęciu widzimy:
Zamek w Lublinie

Jezioro Rogóźno

Jezioro Rogóźno – położone jest na obszarze  gm. Ludwin (Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie), a odległość od Lublina to ok. 40 km. To zbiornik wodny, który może być szczególnie kojarzony przez wędkarzy, bo słynie między innymi z urodzaju karpi. Jest głębokie na ok. 24 metry. Choć jezioro to nie jest tak sławne jak np. Piaseczno czy Krasne, to i tak potrafi zachwycić swoim urokiem!

Jezioro Firlej

Jezioro Firlej – od Lublina dzieli go również ok. 40 km. Położone jest w powiecie lubartowskim w miejscowości Firlej. Jego głębokość osiąga maksymalnie około 10 m. Znajdziecie tu piaszczyste plaże oraz rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Mieszkańcy woj. lubelskiego bardzo chętnie tu przyjeżdżają!

Zobacz także galerię archiwalnych zdjęć: TOP 6 miejsc na spacer wśród przyrody w Lublinie. Tu znajdziesz cień w gorące dni!