Sztuka Wrażliwości w Warsztatach Kultury

i

Autor: zdjęcie nadesłane, Warszaty Kultury

Sztuka Wrażliwości w Warsztatach Kultury

2022-08-30 11:32

Warsztaty linorytu, zabawy z piaskiem kinetycznym, czy wycieczka do Nowego Gaju. Między innymi takie zajęcia odbędą się we wrześniu w ramach cyklu Sztuka Wrażliwości. Są to wydarzenia skierowane do dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu, a także ich bliskich. Mają one wyzwolić potencjał twórczy dzieci i młodzieży autystycznej, a także zmieniać schematy myślenia o autyzmie.

- Na zakończenie wakacji zapraszamy wszystkie dzieci w spektrum autyzmu do wspólnej zabawy w kolorowej piaskownicy. Będziemy się bawić własnoręcznie wykonanym mięciutkim i kolorowym piaskiem kinetycznym. Warsztaty skierowane są do dzieci od 2 do 7 lat. Spotkanie odbędzie się 2 września o godzinie 17:00 na patio Warsztatów Kultury w Lublinie przy ul. Grodzkiej 7 - mówi Aleksandra Stefanek z Warsztatów Kultury w Lublinie. - Następnym ciekawym wydarzeniem jest "Nowe rzemiosło - Barwimy ciuchy Tie-dye". Zapraszamy na warsztaty, podczas których sami zaprojektujemy wzór na swoim ubraniu. Tie-dye to technika, która polega na skręcaniu, zawiązywaniu, zakładaniu lub zgniataniu tkaniny przed farbowaniem w celu uzyskania niepowtarzalnych wzorów. W czasie spotkania uczestnicy będą także malować akrylowymi markerami i tworzyć winylowe naprasowywanki w geometrycznych wzorach. Warsztaty odbędą się 3 września o godzinie 11:00 w siedzibie Warsztatów Kultury.

Następnego dnia, czyli 4 września, o godzinie 11:00 odbędzie się specjalny warsztat dla rodziców i opiekunów osób w spektrum autyzmu, a także dzieci z innymi wyzwaniami. Osoby biorące udział w warsztacie dowiedzą się czym są przekonania w obliczu spektrum autyzmu, jak wpływają, jak je zauważać, rozpoznawać i zmieniać.

- Ciekawym wydarzeniem będzie również wycieczka do Nowego Gaju - dodaje Aleksandra Stefanek. - 11 września o godzinie 14:00 zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 16 roku życia wraz z pełnoletnim opiekunem do malowniczej wsi koło Nałęczowa. Organizatorzy zapewniają transport. Będziemy obserwować i smakować. Zobaczymy jesienny rytm życia pszczół i spróbujemy pokarmu, którym żywią się pszczoły. Samodzielnie opracujemy proste receptury na bazie pszczelich produktów.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Formularz dostępny jest na stronie Warsztatów Kultury: warsztatykultury.pl