wydarzenia

Rok temu to był hit! W skansenie w Lublinie odbędzie się pierwsza w tym sezonie potańcówka. Kiedy?

2024-06-28 7:28

Muzyczny wehikuł czasu po raz pierwszy w tym sezonie zabierze uczestników Potańcówki na uliczki międzywojennych miasteczek, wybrzmią utwory niekiedy już zapomniane, a będące niegdyś popularnymi szlagierami. Pierwsza tegoroczna impreza tego typu odbędzie się już w sobotę 29 czerwca. Można już kupować bilety!

Podczas tej niecodziennej zabawy pod gołym niebem będzie można posłuchać przedwojennych piosenek i melodii, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także poznać kroki klasycznych tańców takich jak fokstrot czy tango.

Potańcówka w skansenie jest swoistym muzycznym wehikułem czasu przenoszącym uczestników do lat międzywojennych, gdzie podczas zabaw tanecznych kwitło życie towarzyskie.

Lniana niedziela w Skansenie, czyli jak to na lnianych żniwach drzewiej bywało...

Tego wieczoru do tańców przygrywać będzie Kapela z Wojciechowa, której muzyka jest gwarancją niezapomnianej zabawy. W repertuarze Kapeli znajdują się przede wszystkim szlagiery miejskiego folkloru z dwudziestolecia –t rzydziestolecia  międzywojennego.

Podczas Potańcówki czynna będzie karczma proponująca orzeźwiające napoje oraz różne przysmaki.

Impreza odbędzie się w sobotę 29 czerwca w godz. 19.30-24.00 (kasa otwarta od 19.00 do 20.30, wejście do Muzeum w godz. 19.00-20:45) w sekcji Roztocze.

Co wiesz o polskiej wsi sprzed prawie 100 lat?

Pytanie 1 z 15
Co najczęściej jadano na wsi prawie 100 lat temu?

Zobacz także: Zainteresowanie było ogromne! Jarmark koński w lubelskim skansenie przyciągnął tłumy

Listen on Spreaker.