Dzieci podczas jesieni

i

Autor: unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne

ATRAKCJE DLA DZIECI

Rezerwat Dzikich Dzieci w Lublinie przedłużył sezon 2024! Można go jeszcze odwiedzać

Tegoroczny sezon Rezerwatu Dzikich Dzieci w Lublinie został przedłużony o miesiąc! Jedyne takie miejsce w stolicy Lubelszczyzny czeka na najmłodszych jeszcze we wrześniowe weekendy. Szczegóły poniżej!

Spis treści

  1. Czym jest Rezerwat Dzikich Dzieci?
  2. Rezerwat Dzikich Dzieci – godziny otwarcia we wrześniu 2024

Czym jest Rezerwat Dzikich Dzieci?

Na początku przypomnijmy. Rezerwat Dzikich Dzieci to pierwszy w Polsce przygodowy plac zabaw dla najmłodszych. Jego pilotażowa edycja odbyła się w 2017 r. w Lublinie i już wtedy zyskała wielu miłośników, zarówno wśród najmłodszych, jak i ich rodziców i opiekunów. To jedyne miejsce w mieście, które w pełni kształtują dzieci w myśl swobodnej zabawy, wykorzystując swoją kreatywność w oparciu o dostępne materiały, a wszystko to pod okiem playworkerów (strażników zabawy).

W tym roku RDD zmienił swoją lokalizację, przenosząc się z placu przy ul. Dolnej Panny Marii na sąsiedni teren Parku Rusałka, w związku z czym konieczne było stworzenie rezerwatu na nowo. Po wielu staraniach tegoroczny RDD wystartował wraz z początkiem sierpnia i działał przez cały miesiąc. Choć w ostatni wakacyjny weekend odbyło się w nim „Żywiołowe pożegnanie wakacji”, to okazuje się, że nie było to jednoznaczne z zakończeniem tegorocznego sezonu!

Targi Książki i Mediów VIVELO już w ten weekend po raz pierwszy w Lublinie!

Rezerwat Dzikich Dzieci – godziny otwarcia we wrześniu 2024

Kilka dni temu na oficjalnym profilu Rezerwatu Dzikich Dzieci w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o tym, że RDD będzie można odwiedzać jeszcze we wrześniu! W przeciwieństwie do sierpnia miejsce to nie będzie już jednak otwarte codzienne, ale ma działać w każdy wrześniowy weekend (w soboty i niedziele) w godz. 9-12 i 13-16. Na odwiedzających tradycyjnie czekać będą dwie strefy:

  • strefa ścisła, przeznaczona dla dzieci w wieku 7-15 lat, w której spędzają czas bez rodziców/opiekunów,
  • strefa rodzinna, w której mogą przebywać młodsze dzieci wraz ze swoimi rodzicami/opiekunami.

Wejście na teren Rezerwatu Dzikich Dzieci jest darmowe (decyduje kolejność przyjścia, nie ma zapisów).

„Pamiętajcie o butach z zakrytymi palcami dla dzieci, o czapkach, o własnej wodzie i jedzeniu, wedle potrzeb małych i większych brzuchów, o środku na komary, filtrach przeciwsłonecznych i uśmiechu” – niezmiennie apelują koordynatorzy RDD.

Należy też pamiętać, że każda pierwsza wizyta w RDD dziecka od 7 lat w górę musi odbyć się w obecności rodzica/opiekuna, bo konieczne jest wypełnienie karty zgłoszeniowej.

Zobacz także galerię zdjęć: Casting do popularnego talent show w Lublinie. Przed CSK stoi tłum ludzi! 

Gry i zabawy naszego dzieciństwa. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Co jest potrzebne do gry w klasy?