GALERIA

Pomysł na wycieczkę niedaleko Lublina. Zobaczcie zespół parkowo-pałacowy w Zawieprzycach

2024-04-09 9:34

Szukacie pomysłu na wycieczkę z dziećmi niedaleko Lublina? Warto zajrzeć do zespołu parkowo-pałacowego w Zawieprzycach! To idealne miejsce na spacer z całą rodziną! Można tu skorzystać z placów zabaw, boiska lub… poszukać razem duchów.

Zawieprzyce to mała wieś malowniczo położona nad Wieprzem w otulinie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Choć rozmiar tej miejscowości jest niewielki, to może ona się poszczycić długą i bogatą historią.

Obecnie jest to miejsce, gdzie można pobawić się na placach zabaw, pograć w piłkę czy zwiedzać ruiny, a nawet zrobić sobie w tym miejscu rodzinny piknik. To miejsce jest położone w takim miejscu, że z każdej strony można podziwiać piękne widoki! To idealne miejsce na wycieczkę godzinę od Lublina z całą rodziną.

Lublin z winylem, czyli ruszyła Lubelska Giełda Płyt

Czy w ruinach w Zawieprzycach straszy?

Turyści cenią to miejsce ze względu na „romantyczne” ruiny zamku i otaczające je budynki podworskie, ładny park oraz panoramę na dolinę Wieprza. Jednak niewiele osób wie, że w tym miejscu straszy! Podobno w drugiej połowie XVII w. mieszkający tam kasztelan kazał zamurować parę zakochanych żywcem w jednej z podziemnych ponurych cel, dając im tylko wiadro wody i bochenek chleba. Później dołączył do nich także i malarz, który przepowiedział kasztelanowi śmierć. Podobno duchy tych postaci można spotkać w okolicach ruin.

Zachęcamy do zobaczenia naszej galerii zdjęć!

Zobacz także: To miejsce kochają mieszkańcy Lublina! Już niedługo zakończą się prace w Parku Rury