wydarzenia

Pokazy lotnicze, festyny i koncerty. Co będzie się działo w weekend 15-16 czerwca 2024 w Lublinie? Sprawdź [16.06]

2024-06-16 11:34

W Lublinie na pewno nie sposób jest się nudzić. Już w najbliższy weekend 15-16 czerwca w stolicy woj. lubelskiego obędzie się bardzo dużo wydarzeń! My wybraliśmy najciekawsze z nich! Zachęcamy do sprawdzenia naszej bogatej listy.

Spis treści

 1. Świdnik Air Fesival 2024
 2. Europejskie Dni Archeologii w lubelskim zamku
 3. Brunch pod Chmurką
 4. Jarmark koński w lubelskim skansenie
 5. Festiwal Baniek odbędzie się na Słonecznym Wrotkowie
 6. Lubelska Wystawa Kaktusów i Sukulentów
 7. Darmowy koncert Budki Suflera
 8. Pokaz fontanny multimedialnej w Lublinie
 9. Lubelskie Dni Fantastyki 2024
 10. Jarmark Firlejowski w Dąbrowicy
Maj przywitał nas feerią barw i dźwięków. Ruszyły pokazy fontanny multimedialnej w Lublinie.

Świdnik Air Fesival 2024

Tegoroczna edycja imprezy zbiega się z jubileuszem 70-lecia Świdnika! To będą dwa dni niezwykłego świętowania. Nad głowami pojawią się mistrzowie akrobacji, a na scenie zagrają gwiazdy polskiej muzyki. Koniecznie sprawdźcie harmonogram wydarzenia!

Impreza, która odbędzie się 15 i 16 czerwca, zostanie podzielona na bloki pokazów: dziennych (15:00-18:00), wieczornych (18:00-21:00) oraz nocnych (22:30-23:30).

Zobaczymy wtedy wirtuozów lotnictwa, którzy zaprezentują swoje niesamowite umiejętności. Wśród nich będą podniebne spacery, pokazy połączone z laserami, pirotechniką i fajerwerkami i inne atrakcje.

Europejskie Dni Archeologii w lubelskim zamku

W dniach 14-16 czerwca 2024 odbędą się II Europejskie Dni Archeologii na Zamku Lubelskim. To wydarzenia promujące zabytki archeologiczne i zawód archeologa. Będą wykłady popularnonaukowe o najciekawszych odkryciach związanych z archeologią pól bitewnych, warsztaty i oprowadzania po wystawie archeologicznej na Zamku Lubelskim oraz spacer archeologiczny po lubelskim Śródmieściu.

Brunch pod Chmurką

Różne produkty i jeden wspólny mianownik – rzemiosło. Ręcznie szyte ubrania i dodatki, domowe wypieki, biżuteria, świece sojowe i kokosowe, a do tego możliwość wymieniania się ubraniami. Kolejny raz na Błoniach przy Zamku Lubelskim odbędzie się Brunch Pod Chmurką.

Pierwsza edycja w tym roku odbyła się na Błoniach Zamku Lubelskiego 26 maja i cieszyła dużym powodzeniem. Kolejna zaplanowana jest na niedzielę 16 czerwca.

Następne: 14 lipca, 11 sierpnia, 29 września. Tym razem miejsc na odpoczynek i zajadanie się pysznościami będzie więcej. Organizator zapowiada, że podwoi liczbę leżaków.

Jarmark koński w lubelskim skansenie

Wydarzenie „Jarmark koński” odbędzie się w dniu 16 czerwca 2024 roku, w godzinach 12.00-14.00 i będzie 29 edycją tej muzealnej imprezy. .

W czasie pokazów prezentowane są takie scenki jak:

 • prezentacja koni
 • zakup konia przez gospodarza (dwukrotnie)
 • próba uciągu
 • „ licytacja na dyszlu”
 • tzw. litkup
 • praca komisji targowej
 • oczyszczanie kopyt
 • podkuwanie konia
 • wydarzeniu towarzyszy gra kapeli

Festiwal Baniek odbędzie się na Słonecznym Wrotkowie

Oficjalnie informujemy, że tegoroczny Festiwal Baniek odbędzie się na Słonecznym Wrotkowie już 16 czerwca! Pora zapisać sobie tę datę w kalendarzach. Ten dzień na pewno długo pozostanie w Waszych głowach.

Wstęp na naszą imprezę jest bezpłatny.

Na imprezie czekać na Was będą:

 • Tysiące baniek mydlanych, małych i dużych o najróżniejszych kształtach.
 • Możliwość puszczania własnych, mega baniek mydlanych!
 • Zabawy konkursowe i animacje
 • Najlepsi DJ’e poprowadzą imprezę tak, abyście nie mieli czasu na odpoczynek!
 • Strefa dmuchańców
 • Spotkanie z bajkowymi postaciami
 • Akcesoria do puszczania baniek.

Lubelska Wystawa Kaktusów i Sukulentów

Dla miłośników roślin będzie coś specjalnego! W dniach 15-16 czerwca w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Darmowy koncert Budki Suflera

Koncert zaplanowany jest na najbliższą sobotę, 15 czerwca. Organizowany jest z okazji jubileuszu 50-lecia rozpoczęcia działalności zespołu Budka Suflera. Wydarzenie jest biletowane, przy czym wejściówki są darmowe, ale nie każdemu udało się załapać na pierwszy termin. Na pewno jednak z oddali będzie słychać muzykę!

Pokaz fontanny multimedialnej w Lublinie

W piątek i sobotę będziemy mogli wziąć udział w czerwcowych pokazach multimedialnych na fontannie na placu Litewskim. Początek o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

 • Piątek (14 czerwca) - Symfonia Nauki, Lublin is YOUth (v PL)
 • Sobota (15 czerwca) - Unia Narodów, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego i Sen o Mieście

Lubelskie Dni Fantastyki 2024

Tegoroczna 32. edycja Lubelskich Dni Fantastyki odbędzie się w dniach 15-16 czerwca br.  Po pięciu latach przerwy organizator – Federacja Fantastyki Feniks reaktywuje wydarzenie i zaprasza do udziału w nim. Lubelskie Dni Fantastyki 2024 odbędą się w  Domu Kultury LSM, ul.Konrada Wallenroda 4A, 20-629 Lublin, Polska

Na program złożą się dwie nitki programowe w salach prelekcyjnych oraz przestrzeń do grania, czyli games room. Łącznie odbędzie się blisko 60 punktów programu.

Jarmark Firlejowski w Dąbrowicy

W niedzielę, 16 czerwca, przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dąbrowicy, która jest kolebką średniowiecznego rodu Firlejów, odbędzie się Jarmark Firlejowski. Organizatorzy przygotowali dużo atrakcji.

Całość rozpocznie się o godzinie 11.30 mszą świętą, jaka zostanie odprawiona w kościele w Dąbrowicy. Po nabożeństwie na scenie letniej zaplanowano, scenki historyczne czy też pojedynki na broń. Będzie też prezentacja strojów. O godzinie 19 na scenie wystąpi zespół Junior Band a po koncercie odbędzie się potańcówka.

Ciekawostki o miejscowościach położonych w woj. lubelskim. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 10
Miejscowość, która ma najdłuższą nazwę w woj. lubelskim to Przedmieście Szczebrzeszyńskie.

Zobacz także: Noc Kultury 2024 w Lublinie wielkim hitem! Na ulicach miast były prawdziwe tłumy!