DUŻO ZDJĘĆ

Park iluminacji w Lublinie już otwarty! Zobacz na zdjęciach, jak wygląda „Historia Światła”

2023-11-03 19:44

„Historia Światła” – to motyw przewodni tegorocznej odsłony parku iluminacji, w jaki w sezonie jesienno-zimowym zamienia się Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie. Byliśmy na otwarciu! Zobaczcie naszą obszerną fotorelację!

Lumina Park, czyli park iluminacji w Lublinie ponownie zaprasza do Ogrodu Botanicznego UMCS w sezonie jesienno-zimowym. Oficjalne otwarcie jego tegorocznej odsłony odbyło się w piątkowy (3 listopada) wieczór.

– Bardzo się cieszę, że trzeci rok z rzędu możemy powitać państwa w tej wspaniałej scenerii Ogrodu Botanicznego iluminowanej wydarzeniem, które w tym roku realizowane jest pod hasłem „Historia Światła”. Sam tytuł budzi dobre skojarzenia, a jednocześnie powoduje, że zapala nam się gdzieś lampka w głowie i wzbudza naszą ciekawość. Myślę, że tej ciekawości w odkrywaniu historii światła nie zabraknie w tym roku – mówił podczas otwarcia prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W tym roku, w ramach „Historii Światła” na odwiedzających park iluminacji czeka klimatyczna muzyka oraz nowe instalacje, a prowadząca między nimi ścieżka liczy około 1 km.

– Tutaj powstaje magia, tutaj możemy się bawić różnymi technologiami świetlnymi, które używamy w naszych parkach. Każdy nasz Lumina Park jest inny, dostosowujemy je do danego miejsca i co roku chcemy zaskakiwać naszych odwiedzających po to, żeby te instalacje przynosiły radość – mówił Jan Szagdaj, prezes firmy Lumina.

Renesansowy korowód przeszedł przez centrum Lublina

Na miejscu, poza nowymi instalacjami świetlnymi, znajdziecie też punkty gastronomiczne m.in. z gorącą czekoladą, kawą czy herbatą. Od każdego sprzedanego napoju organizatorzy przeznaczą po 1 zł na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Ponadto, nowością w tegorocznej odsłonie lubelskiego Lumina Parku jest gra internetowa. Aby w nią zagrać, należy zeskanować telefonem dostępny w parku kod QR i sprawdzić się w „quizie inspirowanym światłem”. Na osoby, którym uda się poprawnie odpowiedzieć na zawarte w nim pytania, czekają drobne upominki.

Lumina Park w Lublinie 2023. Godziny otwarcia

Lumina Park w Lublinie we wszystkie poniedziałki (poza 1 stycznia) jest nieczynny. W pozostałe dni tygodnia godziny otwarcia lubelskiego parku iluminacji są zależne od zachodu słońca i przedstawiają się następująco:

  • 3 listopada – od godz. 18 do 21,
  • 4-9 listopada – godz. 16:30-21,
  • 10 listopada-14 stycznia – godz. 16-21,
  • 15-31 stycznia – godz. 16:30-21,
  • 1-14 lutego – godz. 17-21.

Ostatnie wejście na teren parku jest możliwe o godz. 20.

Zobaczcie na zdjęciach, jakie instalacje można zobaczyć w Lumina Parku w tym roku:

Park iluminacji w Lublinie. Ceny biletów 2023

Za wstęp do Lumina Parku trzeba zapłacić. Oto ceny biletów w sezonie 2023/2024:

  • wtorek-czwartek: ulgowy – 28 zł, normalny – 31 zł, rodzinny – 109 zł,
  • piątek-niedziela-święta: ulgowy – 31 zł, normalny – 35 zł, rodzinny – 119 zł,
  • dzieci poniżej 2 lat – wstęp darmowy.

Bilety można zakupić stacjonarnie w kasie Ogrodu Botanicznego UMCS (wejście od ul. Willowej) lub online na stronie bilety.luminapark.pl. W ubiegłym sezonie lubelski park iluminacji odwiedziło blisko 50 tys. osób.