Za zieloną edukację jest odpowiedzialna Asia Bednarczyk z Fundacji Camera Femina. Od lat interesuje się prawami człowieka, zwłaszcza kobiet i osób LGBTQ+, ale także ekologią i edukacją przyrodniczą. Dlatego wymyśliła cykl zajęć, w którym to połączy: „Ekofeminizm i zrównoważone życie. Warsztaty i spacer zielarski”.
Za cel postawiła sobie próbę odpowiedzi na pytania m.in. o to, jak i dlaczego troska o planetę łączy się z ruchem feministycznym i jak żyć, skoro nieustannie przekraczamy „granice wytrzymałości Ziemi”. Będzie też poruszany wątek idei nieustannego rozwoju i to, na co czekają wszyscy adepci i adeptki wiedzy o ziołach: jak korzystać z tego, co ofiaruje nam natura i jak prawidłowo zbierać lecznicze i jadalne rośliny z międzyblokowych trawników. Wiedza będzie nie tylko teoretyczna, bo warsztaty będą składać się też z zajęć terenowych w Starym Gaju, wykonywania naturalnych kadzideł oraz „dzikich” przetworów lub kosmetyków.
W warsztatach może wziąć udział każdy i każda po ukończeniu 16. roku życia (dzieci i młodzież poniżej 16. roku życia mogą uczestniczyć w warsztacie z osobą dorosłą w roli opiekuna_opiekunki). Uczestnictwo jest darmowe, ale wymagane są zapisy drogą online pod tym linkiem albo telefoniczną pod numerem telefonu 81 466 59 18 (DDK Czuby Południowe). Zajęcia będą się odbywać w DDK Czuby Południowe w godz. 17-20 w trzy soboty: 27 czerwca, 13 lipca i 20 lipca.
Wydarzenie organizowane przy wsparciu Guerrilla Foundation.