- Udostępniliśmy część ogrodu, tam gdzie mamy interesujące drzewa i krzewy - mówi Grażyna Szymczak, dyrektor Ogrodu Botanicznego UMCS. - I te rośliny pokażemy w nietypowy sposób: multimedialny, z dźwiękiem, pięknymi barwami. Dla mnie tak naprawdę najważniejszy jest ten walor edukacyjny. Podświetlone tablice mówią trochę ciekawostek o roślinach, które znajdują się w ogrodzie.
Park Iluminacji w Lublinie to 20 tysięcy punktów świetlnych i 30 kilometrów instalacji elektrycznej.
- Jest to największe wydarzenie świetlne w tej części Polski - mówi Jan Szagdaj, prezes spółki Lumina, która stworzyła w Lublinie Park Iluminacji. - Dzięki temu, że teraz troszeczkę szybciej robi się ciemno możemy ten park pokazać w zupełnie inny sposób. Trasa wyszła nam około jednego kilometra, co daje nam około godzinę na spacer. Mamy światła, które wyglądają jak neony, takie, które animują efekty specjalne, rzeźby ledowe. Dla każdego gościa stworzyliśmy mapkę, która spełnia nie tylko rolę informacyjną, ale na jej odwrocie są zagadki. W naszych punktach gastronomicznych złotówkę od każdego napoju przeznaczamy na cele charytatywne. W Lublinie zbieramy na Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi.
Park Iluminacji będzie otwarty codziennie po zmroku. Teraz od 16:40, w grudniu od 16:00, a w styczniu i lutym znowu od 16:40. Będzie można zwiedzać do połowy lutego. Wstęp jest płatny. Bilety dostępne są w kasie Ogrodu Botanicznego, ale także online.
Polecany artykuł: