Hulajnoga elektryczna

i

Autor: pixabay.com

Nowy środek transportu dla świdnickich urzędników. Będą jeździć służbowymi hulajnogami

2023-03-03 16:45

Świdniccy urzędnicy już wkrótce będą mogli korzystać ze służbowych hulajnóg. Pracownicy urzędu, którzy w ramach wykonywania swoich obowiązków przemieszczają się po mieście, będą mieli do dyspozycji dwa jednoślady.

Chodzi o pracowników Wydziału Infrastruktury i Referatu Inwestycji świdnickiego Urzędu Miasta. To właśnie oni wyrazili chęć poruszania się hulajnogami po Świdniku. Wspomniane jednoślady będą mogli wykorzystywać wyłącznie do celów służbowych.

Hulajnogi dla urzędników. Na czym to będzie polegać?

Jak podaje „Dziennik Wschodni”, Urząd Miasta Świdnik zakupił dla swoich pracowników dwie hulajnogi. Zaplanowane zostało także odpowiednie szkolenie z obsługi jednośladów.

„Przewidywana liczba użytkowników to dziesięć osób w sezonie od wiosny do jesieni – wyjaśnił „Dziennikowi Wschodniemu” świdnicki Urząd Miasta.

22 lutego burmistrz Świdnika Waldemar Jakson wydał już specjalne zarządzenie związane z planowanym użytkowaniem hulajnóg przez podwładnych. Jak wskazuje, inicjatywa służy promocji i propagowaniu zeroemisyjnego transportu.

W dołączonym do wydanego pisma 3-stronicowym regulaminie możemy przeczytać między innymi o tym, że wykorzystanie hulajnogi do celów służbowych może odbyć się wyłącznie po uprzednio udzielonej na to pisemnej zgodzie przełożonego. Urzędnicy będą musieli także poinformować dyspozytora o potrzebie skorzystania z przejazdu hulajnogą, przy czym wskazane jest, by zrobili to ze stosownym wyprzedzeniem, zaś samo użytkowanie będzie zapisywane w rejestrze. Po zakończeniu przejazdu pracownicy są zobowiązani do odstawienia jednośladów do garażu UM.

Co można, a czego nie?

„Korzystanie z e-hulajnogi poza godzinami pracy ustalonymi w Regulaminie Pracy Urzędu Miasta Świdnik oraz w święta i dni wolne od pracy może mieć miejsce tylko w wyjątkowych przypadkach podczas wykonywania obowiązków służbowych i wymaga pisemnej zgody Burmistrza lub Sekretarza” – brzmi jeden z punktów regulaminu.

Oprócz tego, wśród wytycznych znalazło się także między innymi to, że pracownicy powinni zadbać o odpowiednie zabezpieczenie hulajnogi przed kradzieżą i nie pożyczać jej osobom trzecim. Nie mogą również wprowadzać w niej żadnych zmian technicznych. W regulaminie są także wskazówki, co należy zrobić w przypadku, gdy dojdzie do kolizji lub wypadku.

Zobacz także: