Noc Kultury 2022

i

Autor: zdj. Jakub Bodys

Noc Kultury 2022: Lód, szkło i ogromny wąż. Znamy nowe szczegóły imprezy

2022-05-23 11:57

Lód, szkło czy stumetrowy wąż na Starym Mieście. Znamy nowe szczegóły Nocy Kultury w Lublinie. Ta odbędzie się po raz 16. Wydarzenie już 4 czerwca. Jak mówią organizatorzy, pierwsze atrakcje będzie można podziwiać już od 19.00.

Wiele z instalacji przygotowano pod media społecznościowe. - Bo z roku na rok stają się viralami, hitami mediów społecznościowych - mówią organizatorzy.

- Dlatego w tym roku np. projekt "Słowa na mur beton" będzie nadawał się na selfiaczki - mówi Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektorka Nocy Kultury. - Jest bardzo komiksowy. Ma słowa, które przypominają dymki. Są nieprzypadkowe, często zapominamy je komuś powiedzieć - dodaje.

Słowem zresztą wypełnione będzie całe miasto. Chodzi o projekt "Proza i poezja życia". - Dlatego wato zaglądać w zakamarki ulic. Patrzeć w górę i w dół - zachęca Wawiórka-Kamieniecka.

Najwięcej dziać będzie się na Placu po Farze. Pojawi się tam przede wszystkim stumetrowy wąż i ogromne drzewo autorstwa Jarosława Koziary. - To inspiracja rajem. Wąż będzie uciekał z placu przez ulicę Grodzką - słyszymy. Na słynnej Farze pojawi się też szklane miasteczko. - Zobaczymy tam m.in. Bramę Krakowską, nad szklanym miasteczkiem latały będą ptaki ze szkła - mówi organizatorka.

Na patio przy Grodzkiej 7 zobaczymy instalację "Kwiaty piekieł". - To świat ceramiki i inspiracja "Boską komedią Dantego". Świat roślin, których nie widzieliśmy. Usłyszymy głos Krystyny Czubówny, który o wszystkim opowie - mówi Kamieniecka.

Jak zapowiadają organizatorzy, nie zabraknie akcentów ukraińskich i prac interaktywnych. Podczas Nocy Kultury Lublin opanuje też jazz. Będą koncerty i niespodzianki muzyczne. Impreza odbędzie się 4 czerwca. Szczegóły na nockultury.pl