Kąpiel ma trwać trzy godziny i odbędzie się między drzewami Starego Gaju. Jak wyjaśniają organizatorki, wydarzenie jest „wspierającą zdrowie praktyką połączenia z naturą”.
– Otwarcie wszystkich zmysłów na doświadczenie lasu, powoduje bezwysiłkową uwagę. Widzimy, słyszymy i odczuwamy więcej, będąc jednocześnie całym/ą sobą tu i teraz. Praktyka Shinrin – Yoku pochodzi z Japonii, gdzie od lat 80-tych jest z sukcesem wdrażana jako element profilaktyki zdrowia. W sercu praktyki leży troska o naturę – opisują.
Kąpiel leśna rozpocznie się w sobotę 29 lipca o godz. 11. Najpierw osoby uczestniczące zaczerpną trochę teorii, a później przejdą do praktyki.
Kąpiel poprowadzi Joanna Ciepielewska posiadająca certyfikat Przewodniczki Kąpieli Leśnych Forest Therapy Hub i członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych.
Wydarzenie jest skierowane do osób dorosłych (bez dzieci), szczególnie seniorów i seniorek. Żeby wziąć w nim udział, trzeba się zapisać poprzez ten formularz, a czas upływa z końcem 27 lipca.
Osoby, które zmieszczą się na liście, otrzymają telefon potwierdzający uczestnictwo wraz z dokładną lokalizacją.
Projekt „Sztuka w naturze/natura w sztuce” współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025. Edycja 2023".