Nie wiesz czy chorowałeś na COVID-19? Sprawdzisz to za darmo w Lublinie

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/analogicus

Nie wiesz czy chorowałeś na COVID-19? Sprawdzisz to za darmo w Lublinie

2021-09-02 15:22

Mieszkańcy Lublina i okolic będą mogli sprawdzić, czy chorowali na COVID-19. Już w najbliższy poniedziałek i wtorek odbędzie się druga edycja akcji #Przetestuj się w Lublinie. Przychodząc na Plac Teatralny przy CSK będzie można sprawdzić obecność przeciwciał we krwi.

- Akcja #Przetestuj się w Lublinie to wydarzenie skierowane do nie zaszczepionych mieszkańców Lublina - mówi Natalia Sowa z firmy uPacjenta. - Mieszkańcy będą mogli za darmo wykonać testy płytkowe w kierunku przeciwciał. Osoby niezaszczepione wykonując taki test mogą zweryfikować, czy przeszły już w przeszłości infekcję COVID-19 i czy w organizmie wykształciła się jakaś odporność. Mamy nadzieję, że zachęci to niektóre osoby, zwłaszcza te, które otrzymają wynik negatywny do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Akcja #Przetestuj się w Lublinie odbędzie się 6 i 7 września na placu przed CSK w godzinach 10:00-18:00. W trakcie poprzedniej akcji w Lublinie przebadało się 250 osób. Teraz na chętnych będzie czekało prawie 2 tysiące bezpłatnych testów płytkowych. Test nie jest przeznaczony dla osób już zaszczepionych, ponieważ nie wykrywa przeciwciał powstających po szczepieniu.