STATYSTYKI

Największe wsie na Lubelszczyźnie. Jakie miejscowości znalazły się na liście? Sprawdź

2024-06-14 22:51

Miejscowości znajdujące się na terenie woj. lubelskiego można analizować pod różnymi kątami! Tym razem wzięliśmy pod lupę to, jak wiele osób zamieszkuje poszczególne wsie z naszego regionu. Jesteście ciekawi, które z nich mogą się pochwalić największym zaludnieniem? W tym materiale znajdziecie odpowiedź!

Według danych, w województwie lubelskim zlokalizowanych jest kilka tysięcy wsi. Przeglądając związane z nimi statystyki można dowiedzieć się wielu ciekawostek. Dane statystyczne pozwalają np. wskazać, w których miejscowościach na Lubelszczyźnie mieszka najmniej osób, a w których wręcz odwrotnie. W tym artykule skupimy się właśnie na tej drugiej kwestii. Przed wami lista wsi w województwie lubelskim, które mogą pochwalić się największą liczbą mieszkańców!

Lubelskie. Oberwanie chmury w Zamościu

To największe wsie w woj. lubelskim. Ile osób mieszka w tych miejscowościach?

Zastanawialiście się, w których wsiach w woj. lubelskim mieszka obecnie najwięcej osób? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w statystykach opracowanych na podstawie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku. Kliknijcie w poniższą galerię i sprawdźcie ranking 10 największych wsi na Lubelszczyźnie (są zaprezentowane w kolejności od najmniejszej do największej w ramach TOP10). Jako ciekawostkę dodajmy, że w poniższym rankingu znalazła się na przykład miejscowość, która jest jednocześnie najdłuższą wsią w woj. lubelskim.

Sprawdźcie TOP 10 najbardziej zaludnionych wsi na Lubelszczyźnie, klikając w tę galerię:

Materiał powstał na podstawie danych pochodzących z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku, które opracował portal polskawliczbach.pl.