Stojąca w lesie wieża przez wiele lat była niszczona przez wandali. W ramach rewitalizacji wykonano prace związane m.in. z: uzupełnieniem ubytków w murze i wykonaniem tynków zewnętrznych, a także odtworzono posadzkę i pokrycie dachowe oraz wykonano wrota wejściowe i opaskę odwadniającą wokół obiektu.
Inwestycja kosztowała ponad 300 tys. zł, z czego ponad 60% stanowiły środki z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Resztę gmina wyłożyła z własnego budżetu.
Wieża w Krynicy pochodzi z XVII wieku i jest uznawana za najstarsze w Polsce mauzoleum w kształcie piramidy. Naukowcy, badający to miejsce twierdzą, że został tu pochowany podkomorzy chełmski Paweł Orzechowski, który był arianinem i nie mógł spocząć na katolickim cmentarzu.
Podczas II wojny światowej obiekt został uszkodzony, a poprzednia renowacja została wykonana w latach 50. minionego wieku. Pomysłodawcy zakończonej teraz rewitalizacji mają nadzieję, że pozwoli to pokazać szerszej grupie zwiedzających ciekawe miejsce związane z arianami, żyjącymi na tym terenie na przełomie XVI i XVII wieku.