ranking

Najbiedniejsze miasta w woj. lubelskim. Co jest na liście?

2024-05-29 16:42

Pismo „Wspólnota” przygotowuje rankingi zamożności miasteczek, gmin, powiatów itp. Znane są już dane za rok 2022. Jak wygląda sytuacja w woj. lubelskim? Które miasteczko jest najbiedniejsze w regionie? Te dane nie pozostawiają złudzeń! Sprawdź w galerii, które miasta z naszego województwa są najmniej zamożne.

Pojawił się najnowszy ranking najbogatszych i najbiedniejszych samorządów w Polsce. Dane są przedstawianie w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Zestawienie przedstawia wiele kategorii, takich jak — województwa i miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, powiaty, miasta powiatowe, miasteczka oraz gminy wiejskie. Tym razem przyjrzymy się miasteczkom.

W zestawieniu najwyżej uplasowała się Łeba (woj. pomorskie), tam zamożność na osobę wynosi 22 946,10 zł. Na szarym końcu w tym zestawieniu jest miejscowość z woj. dolnośląskiego – Pieszyce. Tam zamożność per capita wynosi tylko 3295,50 zł. Jak w tym samym zestawieniu wypadły miejscowości z woj. lubelskiego?

Protest rolników w woj. lubelskim

Na początku warto zwrócić uwagę na najbogatsze miasteczko w regionie. Niezmiennie liderem w woj. lubelskim jest Stoczek Łukowski (pow. łukowski) i zajął on 64. miejsce w rankingu. Tu na jedną osobę przypada 5465,89 zł. Następny jest ukochany przez turystów Kazimierz Dolny (pow. puławski) z dochodem 4777,32 zł per capita, a na trzecim miejscu jest Kock (pow. lubartowski) z dochodem 4567,14 zł na mieszkańca.

Które miasteczka na Lubelszczyźnie są najbiedniejsze?

Nie wszędzie w woj. lubelskim wiedzie się tak dobrze, jak mieszkańcom tych trzech wymienionych miasteczek. Na dole klasyfikacji znalazło się sporo miejscowości z naszego regionu, co oznacza, że osiągnęły one niskie dochody w 2022 roku. Co znalazło się na liście? Odpowiedź znajdziesz w naszej galerii!

Zobacz także: To najbogatsze powiaty w woj. lubelskim. Poznaj ranking

Zobacz także: Wiosna w Lublinie rozkwitła kolorami! Zobacz zdjęcia ze spaceru