upał

i

Autor: Canva

pogoda

Nadchodzą upały! IMGW wydało ostrzeżenia dla części mieszkańców woj. lubelskiego

2024-06-17 16:01

Kalendarzowe lato już za parę dni, ale na upalną pogodę nie trzeba już czekać. W najbliższych dniach do Polski przybędzie gorące powietrze, które przyniesie temperaturę powyżej 30 stopni! Już dla części mieszkańców naszego regionu wydano ostrzeżenie drugiego stopnia.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. We wtorek temperatura około 30°C wystąpi lokalnie. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C – czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Upały w Polsce. Jak Polacy sobie z nimi radzą?

Ostrzeżenie przed upałami zostało od godz. 12:30 dnia 18.06.2024 do godz. 19:30 dnia 19.06, a jego prawdopodobieństwo określono na 80 proc.

Alerty drugiego stopnia wystosowano dla poniższych powiatów woj. lubelskiego: 

  • biłgorajski,
  • hrubieszowski,
  • janowski, kraśnicki,
  • tomaszowski,
  • zamojski,
  • Zamość.

Pogodna na wtorek w Polsce

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z układami frontów, jedynie krańce północno-wschodnie kontynentu oraz częściowo basen Morze Śródziemnego znajduje się w zasięgu wyżów. Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia. Ma zachodzie oddziaływa chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Po południu przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Podczas burz porywy do 65 km/h.

Te fakty o Lublinie każdy powinien znać. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
Od którego wzniesienia zaczęły się miejskie początki Lublina w XI w.?

Zobacz także: Tłumy na IV Świdnik Air Festival 2024. To było niezwykłe show! Zobaczcie zdjęcia

Listen on Spreaker.