Na Dzień Kobiet dadzą "Światełko Nadziei" tym, które tego najbardziej potrzebują [AUDIO]

2020-03-06 15:45 OM
Na Dzień Kobiet dadzą Światełko Nadziei tym, które tego najbardziej potrzebują [AUDIO]
Autor: pixabay/Free-Photos

Chcą uczcić Dzień Kobiet pomagając innym kobietom. Studenci z UMCS organizują specjalny kiermasz oraz zbiórkę "Światełko Nadziei".

Dzięki temu chcą zebrać pieniądze oraz potrzebne artykuły dla Fundacji SOS Ziemi Lubelskiej. Fundacja pomaga bezdomnym kobietom z dziećmi i pokrzywdzonym w wyniku przemocy domowej. 

- Można wesprzeć nas poprzez przyniesienie takich rzeczy jak prześcieradła, pościele, koce, żywność długoterminową, a także środki do higieny osobistej oraz środki do czyszczenia. - mówi Magdalena Wujec, koordynatorka akcji charytatywnej - Można naszą akcję wesprzeć także finansowo, poprzez udział w kiermaszu. Będą tam ciasta, słodycze, ozdoby origami, ręcznie robione mydełka i świece.

Więcej na ten temat w rozmowie z Magdaleną Wujec, koordynatorką akcji charytatywnej. Posłuchaj:

Zbiórka artykułów będzie prowadzona w poniedziałek na 4 wydziałach UMCS: Pedagogiki i Psychologii, na Wydziale Ekonomicznym, Politologii i Dziennikarstwa oraz na Wydziale Filozofii. Kiermasz natomiast odbędzie się w poniedziałek i we wtorek od 9:00 do 15:00 na terenie Instytutu Psychologii UMCS przy Placu Litewskim 5. Szczegóły znajdziecie też na Facebooku.