Organizatorzy chcą pokazać Czechów poprzez fotografie i nagrane opowieści.
To przede wszystkim próba spojrzenia na historię mówioną jako coś więcej niż tylko zbiory instytucjonalne – takie jak te gromadzone przez Bramę Grodzką czy Teatr NN. To może być także część naszego rodzinnego archiwum: opowieści babć, wujków, cioć… Nie tylko zdjęcia czy nagrania. Warto zbierać takie historie, bo pozwalają zrozumieć, jak wyglądała dana dzielnica, jakie były jej początki, jak powstawały osiedla i co było wtedy ważne - opowiada Agnieszka Józwik z Fundacji Klik.
W ramach warsztatów odbędą się 4 spotkania w trakcie których uczestnicy wezmą udział w warsztatach radiowych i fotograficznych.
Zaczynamy 26 kwietnia i tak naprawdę zajmujemy Państwu dwa weekendy: 26–27 kwietnia oraz 10–11 maja. W tym czasie intensywnie pracujemy nad zdjęciami i materiałami dźwiękowymi. Finałem całego wydarzenia będzie projekt „Klik w dzielnicę: Północny i Czechów Południowy”. Odbędzie się on w piątek, 23 maja, o godzinie 17 w Dzielnicowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Czechów przy ul. Kiepury 5a. Spotkamy się tam, by wspólnie obejrzeć zdjęcia uczestników oraz zaprezentować przygotowane przez nich nagrania - dodaje Józwik.
Link do facebookowego wydarzenia tutaj. Cały czas możecie się zapisać poprzez formularz online tutaj.
Zobacz także naszą galerię zdjeć: Skwer im. bł. ks. Antoniego Zawistowskiego w Lublinie w wiosennej odsłonie
